Із дослідників – у актори: вінницький священник зіграв Леонтовича у документальному фільмі. ФОТО

10:02
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Вінницький священник та диригент хору «Соломія» Назарій Давидовський зіграв роль Миколи Леонтовича у документальному кіно, зйомки якого досі тривають на території Вінницької області.

Як розповів сам Назарій, роль він отримав фактично випадково. Після того, як священник втілив низку проектів, присвячених Леонтовичу, до нього звернувся режисер стрічки Василь Медяний із проханням проконсультувати з того чи іншого питання щодо відомого композитора.

Звісно, режисера цікавило зокрема те, де Леонтович жив та працював. Натомість, за словами Назарія, таких місць надто багато, а тому запропонував режисеру поїхати у Тульчин, де зберігалися особисті речі композитора.

  • Зйомки у документальних фільмах – це для мене вже не нове, а ось тут документальна стрічка з елементами театралізації, – каже Назарій. – Але для мене це безцінний досвід, причому це можливість розповісти про композитора якомога більше.

 

Окрім того, у фільмі знявся жіночий хор «Соломія» під керівництвом Давидовського: дівчата зіграли роль Тульчинського хору часів Леонтовича.

  • Тульчин – місто, де Леонтович був доволі тривалий час. І там було Тульчинське єпархіальне училище для дівчат духовного звання, тобто там навчалися доньки священників, – розповів Назарій Давидовський. – Ми з режисером почали про це говорити і про деякі паралелі тодішнього часу із теперішнім. І він врешті глянув на мене та сказав «А може Ви Леонтовича зіграєте? У вас і схожість візуальна є». Жодних вагань не було – одразу погодився на зйомки.

Назарій також зауважив, що між ним та Леонтовичем є справді багато схожого: обидва є синами священників, закінчили семінарію, диригенти жіночого хору. До того ж, обидва – візуально схожі між собою.

 

До речі, під час зйомок моменту смерті великого композитора, режисер відшукав унікальну хатину у селі Слобода Дашковецька, побудовану ще 1903 року. «Ми старалися усе зобразити максимально наближеним до реальності» – каже Назарій та каже, що у зйомках використовували багато раритетних та автентичних предметів та речей.

Читайте також: Тут народився «Щедрик»: музей «українського Баха» на Вінниччині. ФОТОРЕПОРТАЖ

Стрічка тривалістю у 20 хвилин є першою із циклу документально-ігрового кіно про відомих особистостей Вінниччини (наступного разу фільм буде присвячений Миколі Оводову). Сам Назарій знімається у стрічці понад місяць, і стільки ж часу, каже священник – до кінця зйомок.

Коли знімають фільм, то на початку зйомок беруть тарілку, на якій пишуть прізвища тих, хто задіяний у стрічці та згодом – розбивають.

Також у планах режисера Василя Медяного – перекласти фільм англійською. Наступною серією «Видатних вінничан» стане фільм про Микола Оводова. До речі, саме цей режисер нещодавно зняв та був продюсером стрічки «Тримай біля серця», яку частково знімали у Вінниці.

Нагадаємо, минулого року Назарій Давидовський влаштував наймасовішу музичну естафету, яка за 76 днів облетіла понад півсотні міст у десяти країнах світу, а завершилася там же, звідки й почалася – у Вінниці.

Тоді пісенний флешмоб #Щедрик100challenge, який навіть перетнув Атлантику, був присвячений 100-річчю з моменту першого в світі хорового виконання найпопулярнішої нині у світі різдвяної пісні «Щедрик» Леонтовича.

Читайте також: Прилетіла ластівочка: у Вінниці фінішував міжнародний флешмоб #Щедрик100Challenge

Окрім того, виданням VежА було записано у стінах Вінницького обласного краєзнавчого музею створено відео виконання оригінальної обробки “Щедрика”.

Фото зі зйомок надані Назарієм Давидовським

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.