Публікації за датами

  • 04 Березня/ 16:24
    Новини

    Публікація04.03.1816:24

    Автор:Микола Геркалюк

    Smart-годинники та ідеї для нових стартапів: у вінницькому “політеху” відбулись інженерні змагання EBEC Challenge 2018. ФОТОРЕПОРТАЖ

У приміщенні ВНТУ відбувся фінал одного з етапів інженерних змагань для студентів EBEC Challenge 2018.

Змагання розпочались ще 26 лютого. Участь в них брали сумарно 48 учасників: 12 команд по чотири учасники. Всі вони є студентами та студентками ВНТУ.

– EBEC змінився дуже сильно в плані того, що раніше давали там шматочок паперу, два цвяхи і шмат деревини і казали “робіть щось” (це умовно, звісно). А зараз вже є постійні партнери і є можливість підвищити якість завдань. Вони і фінансово дорожчі, і цікавіші, – розповідає Михайло Бурдяк, один із організаторів змагань.

– Коли в минулі роки вони робили катапульту, ми навіть уявити не могли, що через два роки вони будуть робити Smart-годинники, що ми будемо давати їм таке важке завдання і що вони будуть спроможні його виконати, – додає головна організаторка Даніель Янова.

EBEC Challenge 2018 відбувався в двох незалежних одна від одної категоріях – Case Study та Team Design. У першій категорії учасники працювали над виконанням аналітичних завдань. Розробкою завдань займались компанії та організації, які є партнерами змагань. До прикладу, стартап-школа Sikorsky Challenge дала завдання розробити актуальний для Вінниччини та України стартап. Перед тим представники Sikorsky Challenge провели практичний тренінг та дали конкретні настанови. А далі учасники мали розвинути власні ідеї в готовий стартап.

В категорії Team Design учасники працювали над одним конкретним завданням від компанії Diacom – створити працюючий Smart-годинник. Для обдумування і втілення задуму в життя у них було по чотири години часу кожного дня, починаючи з вівторка 27 лютого.

Організатором змагань є вінницький осередок студентської організації BEST, що представлена по всій Європі.

IT-вікно в Європу: як BEST Vinnytsia змінює життя студентів “політеху”

EBEC (European BEST Engineering Competition) – це щорічні інженерні змагання, які проходять в декілька етапів та організовуються всіма осередками BESTу. Взяти в них участь можуть студенти, які навчаються на інженерних спеціальностях в тих університетах, де є осередки BESTу. У Вінниці проект регулярно відбувається з 2011 року в зимово-весняний період.

На думку президента BEST Vinnytsia Андрія Ковальчука, змагання щороку стають тільки кращими з будь-якої точки зору.

– Мені дуже сподобалось те, що ми змінили аудиторію і цього разу ми були в більш приємному місці. Знову ж таки сподобались завдання ті, що йдуть від компаній і що учасники змогли спробувати себе в більш реальних умовах, а не у вигаданих нами, – зазначає Андрій Ковальчук. 

2 березня команди в обох категоріях представляли свої напрацювання перед журі. Студенти-інженери продемонстрували робочі прототипи Smart-годинників, які окрім часу показують ще й температуру довколишнього середовища, атмосферний тиск, пульс тощо. До одного з прототипів навіть розробили додаток на iOS і показали його в дії.  

Зрештою в категорії Case Study перемогла команда “GREENtvein”, яка працювала над ідеєю мобільного додатку для охоронців. А в категорії Team Design перше місце зайняла команда “Ми у мами інженери”. Саме вони і були авторами прототипу годинника з додатком. Вже в травні цього року обидві команди зможуть взяти участь в національному етапі EBEC у Львові. 

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Микола Геркалюк
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.