Олексія Кириченка, котрий народився у Вінниці, сьогодні звільнили з полону проросійських сепаратистів у межах великого обміну полоненими між офіційним Києвом та представниками російських терористичних військ.
В результаті обміну з полону проросійських бойовиків вдалося визволити віничанина Олексія Кириченка, який перебував у полоні бойовиків із серпня 2014 року. Кириченко, котрий воював у загоні легендарного “Сумрака”, потрапив у полон під час боїв за Савур-могилу.
З серпня 2014 року Кириченко перебував у полоні сепаратистів на Донбасі. Втім сьогодні ще вдень за неофійціними даними від волонтерів, було відомо, що Олексій Кириченко – вже у Харкові, де офіційно прописаний та мешкає із дружиною та дітьми вже понад 10 років. Згодом інформацію щодо звільнення Кириченка підтверджує також Громадське.
Як повідомляло раніше видання «20 хвилин» у рамках інтерв’ю з братом Олексія, він відомий як той, хто захищав Савур-Могилу разом із відомим комбатом Іваном Гордійчуком.
Також у перший день перебування у полоні Олексій Кириченко давав інтерв’ю російським журналістам, у якому розповів про себе:
«Я бився на Саур-Могилі. Кілька днів я пішки йшов до Волновахи. Затримали мене вранці на блокпосту. Поки йшов, їв сиру кукурудзу, яблука, пив воду з річки. Мені сказали, що тепер буду відбудовувати зруйнований Донецьк», – зокрема говорив Кириченко.
Олексій Кириченко, який родом з Вінниці, останні 10 років жив у Харкові, де зараз мешкає його дружина та дочка. Був власником невеликої мережі кавових апаратів. Коли почалися бойові дії, пішов добровольцем і був прийнятий у 42 кіровоградський батальон.
Також Кириченко був у групі відомого «Сумрака» або ж Івана Гордійчука – полковника, який керував обороною Савур-Могили.
- Коли більшість військ відступила, Гордійчук з групою солдатів лишився обороняти Савур-Могилу. І десь 24 серпня вони прийняли рішення відступати двома групами. Льошка зі своєю групою потрапив у полон, але того разу він утік. Потім кілька днів ішов пішки, ночував у лісосмугах. Переходив трасу поблизу Старобешеве і потрапив у полон. Це сталося наприкінці серпня – каже брат Олексія Юрій Кириченко.
Згодом Олексія перевезли в Комсомольськ, потім – у Донецьк, а в серпні 2016 року – до Макіївської виправної колонії.
Олексій тоді сказав російським журналістам під дулами автоматів сепаратистів:
- Я тут захищаю свою країну, і знаю, що це ніяка не громадянська війна, а інтервенція під виглядом громадянської війни. Відступ був несподіваним, і я сподіваюся, що це ще не поразка все-таки. Я впевнений, що це українська земля і Україна сюди ще повернеться…
До речі, батьки та сестра Кириченка зокрема розповідали про чоловіка, як про філософа, який пише вірші та казки, та навіть співає.
Нагадаємо, що сьогодні відбувається найбільший обмін полоненими між офіційним Києвом та бойовиками ОРДЛО. Українські силовики передають бойовикам 165 осіб з обмінного матеріалу, натомість мають визволити з полону 58 українців.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.