Штраф за безсовісність або як поліція Вінниці бореться з автохамами, що паркуються на спеціальних місцях. ФОТО

19:12
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні у Вінниці працівники патрульної поліції спільно із молодіжною організацією «Вінницький Пласт» «ловили» водіїв-порушників, які паркувалися на місцях для водіїв з інвалідністю. А також – пішоходів, котрі переходили дорогу в невстановлених місцях.

Сьогоднішня акція була скоріше превентивною та роз’яснювальною: поліція перевіряла документи у тих водіїв, кого вдалося «зловити» та попереджала про можливі наслідки. Водіям, котрі не з’явилися біля своїх авто, активісти та патрульні залишали інформаційні листівки.

 

Тільки за перших півгодини на одній локації зафіксували десять випадків порушень. Та за годину ця цифра зросла щонайменше до 20 автівок, які паркувалися на місцях для людей з інвалідністю та там, де це у принципі заборонено. Зокрема йдеться про знак, який на вулиці Соборній встановлено на кількох перехрестях.

 

  • Якщо водій перевозить людину з інвалідністю або ж сам має інвалідністю, то він має бути позначений: на передньому та задньому склі мають бути відповідні жовті знаки. Тому цей момент є також надзвичайно важливим, – пояснює інспектор із зв’язків із громадськістю, лейтенант Олена Вотякова.

У якості відповідного прикладу поліціянтка наводить ситуацію у Києві: поліція забрала евакуатором автівку, яка була припаркована на місці для людей з інвалідністю та не мала відповідних позначок на склі. Потім людина, коли повертала свою машину – свій статус все ж підтверджувала. Відтак всі мають пам’ятати, що з листопада з парковок для людей з інвалідністю поліція має право забирати авто, котрі не мають відповідних позначок.

Яскравим прикладом безсовісності сьогодні у Вінниці можна назвати наступний: автівка, не позначена, як та, що належить людині з інвалідністю – припаркована на місці для інвалідів (на фото – світла).

 

Натомість поруч – автівка (червона) із відповідною наліпкою на склі, втім – “витиснена” іншими машинами і припаркована трохи далі – де паркуватися заборонено. Таким чином один водій порушив правила і змусив іншого зробити те саме.

У той же час поліція та активісти намагалися зловити пішоходів, котрі переходили (а подекуди перебігали по діагоналі) дорогу у невстановлених для цього місцях. За перших 30 хвилин таких вінничан нарахували вісім.

 

  • Розумієте, штраф за це – 51 гривня, втім іноді доводиться платити життям. Пішоходи мають це розуміти в першу чергу, – говорить поліціянтка Олена Вотякова.

Основні «відмазки» пішоходів були на кшталт «Я дуже поспішаю, я так більше не буду, та то я випадково». Багато хто виправдовувався тим, що перебігає «бо ж тут до трамваю близько».

Натомість активісти та поліціянти пояснювали, що тут не може бути виправдань, коли йдеться про загрозу життю.

  • За 30 метрів є зебра, але багато хто просто біжить навпростець. Втім дехто, спочатку думаючи перейти там, де цього не можна робити, все ж оцінював, що машин багато і вертався, шукаючи «зебру», – каже представниця «Пласту» Віта Кулінець.

До речі, тих, хто слухняно вислуховував активістів – отримував цукерки. Але бути і ті, хто просто тікав у протилежну сторону. А ось серед водіїв похвалити вдалося тільки одного – водія служби таксі. Чоловік з інвалідністю мав на склі машини усі відповідні наліпки та припаркувався саме там, де потрібно. «Пластуни» подякували водієві за сумлінність та подарували наліпку «Надійний водій».

 

До речі, минулого разу під час подібного інспектування поліція разом із журналістами виявила, що найгірша ситуація із водіями-порушниками – біля будівлі Вінницької ОДА.

 

Цього разу тут також виявилось кілька машин, припаркованих не там, де це має бути. Самі поліціянти кажуть, що випадки евакуації у Вінниці вже були, але в першу чергу це питання стосується відповідальності кожного громадянина.

  • Те саме з пішоходами: вони мають знати, що перебігаючи дорогу у невстановлених місцях, вони наражають на небезпеку усіх учасників дорожнього руху.