Сьогодні в театрі імені Садовського відбувся гала-концерт Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва імені М.Д.Леонтовича. Його учасники запланували «побити» два рекорди України.
У заповненому вщент залі музично-драматичного театру Садовського сьогодні, 13 грудня, розпочався гала-концерт учасників Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва. Ще до офіційного початку на екранах можна було побачити фотографії із життя Леонтовича, світлини з його музею, погруддя, встановлені на Вінниччині, а також декілька знімків із подій, які відбувалися впродовж цього року.
В цей час лунали вірші-присвяти видатному композитору, які частково розповідали про його життя.
У залі дехто уважно слухав, хтось спілкувався по телефону, а деякі обговорювали постать Леонтовича, хорове мистецтво та фестиваль взагалі. Більшість відвідувачів гала-концерту люди старшого віку, захопленої хоровим мистецтвом. Молоді, окрім учасників фестивалю, було не досить багато.
- Саме в цей день, 13 грудня, 140 років тому в селі Монастирок народився різьб’яр у музиці, Бах у хоровому мистецтві – Микола Леонтович, – сказала вступне слово ведуча вечора.
Вона також розповіла і про те, у яких містах, містечках та селах жив Леонтович на Вінниччині та нагадала про те, що сьогодні учасники хорових колективів уславили пам’ять митця новим флешмобом і додала, що в залі присутня експертна комісія Книги рекордів України, які сьогодні мають зафіксувати два нових рекорди, присвячені Леонтовичу.
На фестивалі були присутні голова ОДА Валерій Коровій та голова обласної ради Анатолій Олійник.
- Микола Леонтович – це людина, яка подарувала світу відчуття любові, добра, віри в майбутнє народу. Знаєте, історична пам’ять це таке сакральне, яке не може пояснити ні одна наука, воно передається з покоління в покоління, це такий ідентифікатор народу. Леонтович мав неабиякий дар передавати цю пам’ять. Ми три роки готувалися до цього дня, щоб він був таким як є зараз. От ми поїхали сьогодні в його музей, поклали квіти, побачили той диванчик, відчули те, що Леонтович створив багато того, що об‘єднує людей, – сказав Валерій Коровій.
Анатолій Олійник акцентував увагу на тому, що видатні люди стають видатними після смерті, але Леонтович був дуже інтелигентним та делікатним і не сприймав славу, яку міг заробити за життя.
- Його ще за життя знав весь світ, але там де він жив, – лише незначне коло. Цей фестиваль – це шана особистості видатного композитора і нашого земляка, – додав Анатолій Олійник.
Після цього чиновники вручили премію Леонтовича двом переможцям із Києва — за професійне композиторство Михайлу Шведу із Києва, а найкращим хоровим колективом став муніципальний камерний хор «Київ».
Розпочався гала-концерт традиційно із «Щедрика» у виконанні міського академічного камерного хору «Вінниця». Вже знайома багатьом мелодія, яку більше року можна почути на Вежі у центрі міста. Схоже, слухачам у залі Щедрик зовсім не набрид, адже деякі навіть підспівували. Далі академічний камерний хор «Вінниця» виконав композиціїї Леонтовича на вірші Володимира Сосюри «Літні тони», «Пряля» та «Ой там за горою», «Воскликнімо Богові» та «Ой сивая зозуленька».
Після них на сцену вийшов дитячий хор Спасо-Преображенського Собору під керівництвом Наталі Кременюк. Вони заспівали «Воскликнімо Богові» та «Ой сивая зозуленька». Діти уважно слідкували за рухами диригентки Наталі Каменюк та натхненно виконували кожну композицію.
Далі вже черга пішла за гостями фестивалю. Хоровий колектив Одеської Національної музичної академії виконав композиції Миколи Леонтовича на вірші Григорія Чупринки “Літні тони”, а також “Світе тихий” та “Гра в зайчики”.
Академічний хор Харківської державної академії культури порадував слухачів такими творами як, чотири композиції: «Прелюдія», «Козака несуть», «Чорнушко-душко» та «Вірую». Такі різні за настроєм та ідеєю, вони набули самобутнього звучання у виконанні колективу.
Всього на сцені заплановано виступи 11 професійних та аматорських хорових колективів з Вінниці, Харкова, Тульчина, Рівного, Чернігова та Києва, які виконають 37 композицій Леонтовича та присвят відомому композитору. За словами організаторів, за три дні фестивалю всього на різних локаціях прозвучить більше 100 творів Леонтовича, що однозначно є рекордом.
P.S. Як повідомили у Вінницькій ОДА, представники Книги рекордів України зафіксували чергове унікальне досягнення у Вінниці: «Виконання понад 100 творів Миколи Леонтовича на Всеукраїнському фестивалі хорового мистецтва імені Леонтовича»
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.