-
27 Вересня/ 12:50
Vinnytsia
Публікація27.09.1612:50
Кредит від влади: хто має право і скільки коштує муніципальне житло у Вінниці?
Вінничанка Тетяна Грон – педагог за фахом – вже й не мріяла про те, що зможе придбати власну квартиру. Завдяки профспілковому комітету жінка дізналася, що є можливість стати учасником програми «Муніципальне житло».
Подали заявку і стали чекати. Два роки споруджували два будинки по вулиці Чехова. Квартира пані Тетяни – в одному з них. Проста вчителька тримає в руках ключі й досі не вірить, що вони відчиняють її власну оселю.
– Ми з чоловіком та сином жили у батьків. Щоб зібрати велику суму грошей і за один раз віддати за квартиру, нам би ще довго довелося чекати. Тому програма «Муніципальне житло» – це подарунок долі. Тепер у нас є хоч однокімнатна, але своя квартира, – каже щаслива новоселка.
Розповідає, що ціна муніципального житла є однією з найнижчих у Вінниці. Її родина навіть перевіряла, і цей варіант виявився найкращим.
– На початку програми вартість була більш доступною – квадратний метр коштував 6 тисяч 550 гривень. Потім вартість зростала до 7 тисяч 200 гривень, і зараз уже стала 8 тисяч 800 гривень. Нашій сім`ї доводилося обмежувати себе в багатьох речах. Були місяці, коли потрібно було сплачувати по 13 тисяч гривень. Нам довелося трохи позичити грошей у рідних та друзів. Але ми задоволені тим, що в квартирі є котел та радіатори, облаштовано індивідуальне опалення, а також лічильники електроенергії, холодної води та газу. Є й автомати безперебійного живлення – це дуже добре, в більшості новобудов усього цього немає, – розповідає пані Тетяна.
Таких щасливчиків, як вона, цього року 140 родин. Це переважно молодь, освітяни, працівники бюджетної сфери та комунальних підприємств.
– Коли у 2009 році ситуація в державі була досить критичною, міським головою – тоді це ще був Володимир Гройсман – було прийнято рішення, що Вінниці потрібна така програма, яка би допомогла молодим сім’ям, працівникам бюджетної сфери, комунальникам придбати власне житло, – говорить директор Департаменту економіки та інвестицій міськради Віталій Погосян.
Зізнається, нелегко було під ці вимоги знайшти забудовника. Погодилось будувати Державне підприємство «Вінницьке інженерно-будівельне управління». Здали в експлуатацію вже п’ять будинків.
– Ми намагаємося будувати якісно. В ціну, яку ми закладаємо у вартість житла, ми намагаємося включити максимальну кількість послуг. І люди нам довіряють, адже коли тільки почали будівництво, то вже майже на всі квартири уклали угоди. Крім того, йдемо завжди назустріч нашим клієнтам – жодного планування квартири ми не виконували за стандартним проектом. І ви не знайдете у цих висотках двох однакових квартир – усі, в рамках, звісно ж, будівельних норм, ми проектуємо за побажаннями мешканців, – каже керівник підприємства Валерій Коробков.
В муніципальних будинках переважно одно- та двокімнатні квартири. Середня житлова площа двокімнатної квартири – 70 квадратів, однокімнатної – 42 – 47. Висота від підлоги до стелі – 2,5 метри. Встановлено двокамерні пластикові вікна, лоджії на кухнях також засклені. Забудовник гарантує, що взимку холодно не буде – зовнішні фасади будинків утеплені.
Навколо будинків територія пристосована для життя – є дитячі майданчики, велика парковка для автомобілів. Тротуари – заасфальтовано. Мешканцям залишається підвести водопостачання і газ.
– Мешканці в першу чергу мають створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), оскільки будинок є повністю їх власністю. Після цього жителі будинку між собою домовляються у кого і як замовляти підключення усіх необхідних комунікацій – світла, газу, заключити угоди, – каже перший заступник міського голови Ігор Корольчук.
Програма триватиме і надалі. Мерія постійно моніторить стан житлового ринку, вартість будівництва і попит на нього.
– Ділянку для наступного будівництва вже знайшли – будинок зводитимуть по вулиці Петра Запорожця. Непросто нам це далося – там є будинок в критичному стані, де живе 13 родин. У ньому не було нормального водопостачання і каналізування. Ми запропонували мешканцям відселення у муніципальний будинок та пообіцяли квартири «під ключ» – із усім необхідним ремонтом. Їм залишиться тільки меблі перевезти. Загалом там буде 180 квартир. Переглядаємо цінову політику. Бо у цих двох крайніх будинках вартість була 8800 грн, але ціна не переглядалася з 2014 року. Ми аналізували ринок первинного житла, то там вартість квадрату з такою якістю забудови, як тут, встановлена на межі 13 тисяч, – пояснює Віталій Погосян.
Стати учасниками програми можуть:
- пільгові категорії населення
- працівники бюджетної сфери та комунальних підприємств
- молоді сім’ї
- одинокі люди віком до 35 років
- ветерани праці
- учасники АТО та їх сім’ї
- переселенці.
У міськраді кажуть, що попит на муніципальне житло росте. Тому для претендентів на купівлю квартир проводять жеребкування.
– Ми ставимо усіх в однакові умови – проводимо відкрите жеребкування. Людина з прозорого барабану дістає конверт, у якому вже зазначено – отримає вона квартиру, чи ні, в якій черзі будівництва, а також метраж та поверх, на якому буде розташоване її майбутнє житло, – пояснює Віталій Погосян.
Будівництво фінансується за таким принципом – спочатку майбутній власник квартири вносить 30% від повної вартості житла. Далі решта суми сплачується протягом 18-ти місяців. На таких умовах житло отримало вже 484 вінницькі родини.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.