Оновлено: 5 Жовтня 2017, в 17:09
Нині у Вінниці є генпідрядник, який виграв 73 тендери на 24 мільйони, але терміни виконання, прописані у договорі – не виконує.
Постфактум боротися з такими підрядниками доводиться у судовому порядку. Однак, щоб попередити подібні випадки у Вінницькій міській раді вирішили створити базу недобросовісних підрядників з офіційного порталу публічних закупівель ProZorro. Про це під час засідання ради департаменту культури 28 вересня розповіла заступниця міського голови Галина Якубович.
- У нас один підрядник виграв 73 тендери процедури ProZorro у всіх бюджетних закладах міста на 24 мільйони, а терміни не виконує, – каже Галина Якубович. – Тобто стежте за тим, щоб були штрафні санкції в договорах і за тим, щоб підрядники виконували все у домовлені терміни.
- Так підрядники демпінгуюють ціни – виграють тендери, а потім не можуть освоїти кошти.
Таку базу недобросовісних генпідрядників зможуть використовувати усі комунальні заклади та підприємства міста, аби вберегтися від проблемних виконавців. Створити такий список було доручено департаменту економіки і інвестицій міськради. До департаменту, за словами пані Якубович, можна подавати інформацію про підрядників, з якими виникали проблеми.
Як зазначила директорка Вінницької міської централізованої бібліотечної системи Ірина Івасюк, система ProZorro допомагає економити кошти, але не завжи економить час. Адже зазвичай переможці на тендери пропонують найнижчі цінові пропозиції, а в результаті виникають проблеми із термінами виконання робіт або надання послуг.
- Дуже гарна процедура тендер, але, коли є недобросовісний підрядник – це велика проблема, – каже Ірина Івасюк. – Наприклад, по бібліотеці-філії №1 було багато зауважень до підрядника. На жаль, ці зауваження не виправляють так, як би нам хотілося. Хоча вже завершується капітальний ремонт приміщень, іде підключення до газу, але проблеми залишаються.
Тому, на думку пані Івасюк, перелік “проблемних” підрядників був би як підказка під час розгляду тендерних заявок.
Натомість у департаменті економіки та інвестицій міськради про подібне завдання не чули. Крім того, створення такої бази вважають некоректним з юридичної точки зору.
- Ми не маємо права формувати такі бази, тому що стосунки підрядника і замовника регулюються в рамками укладеного ними договору, – каже начальник відділу закупівель та тендерних процедур департаменту Сергій Заєць. – Якщо між ними раптом виникають якісь непорозуміння під час виконання прописаних у договорі зобов’язань, то їх вирішують у рамках чинного законодавства.
Як розповів пан Заєць, при створенні такого списку “недобросовісних” підрядників, можна також отримати зустрічний судовий позов, наприклад, про захист честі тощо.
Фото автора, головне – mrpl.city
Дякуємо!
Тепер редактори знають.