На території Вінницького медичного коледжу імені Заболотного цього року мав з’явитися меморіал пам’ятного комплексу медикам – учасникам Революції Гідності та АТО. Він мав стати не лише першим у Вінниці, а й в Україні.
Відкриття такого пам’ятного комплексу медикам у Вінниці відтерміновували уже кілька разів. Спочатку хотіли відкрити до Дня медика в червні, потім до Дня міста у вересні, згодом на Покрову у жовтні, а нині, за словами ініціатора встановлення такого комплексу, вже приблизно анонсують подію відкриття на День медика в наступному році.
У Вінниці створять перший в Україні меморіал загиблим в АТО медикам
Вчора, 6 вересня, під час чергового засідання робочої групи при облраді з питання встановлення пам’ятного меморіалу медикам відбулося обговорення про облаштування мультимедійного екрану, як частини меморіалу. Прототипом такої електронної стели стала інтерактивна стела памяті Небесній сотні та загиблим Героям АТО, що неподалік Вічного вогню. Це мультимедійний екран, вмонтований в гранітну стелу, де з’являються фото та інформація про загиблих із Вінниччини.
Як з’ясувалося, кошти в сумі 120 тисяч гривень на мультимедійний екран, як частину пам’ятного комплексу медикам, виділяє обласна рада. Тому в заступника голови обласної ради, керівника робочої групи Ігоря Хміля, були питання про виділення саме такої суми і про встановлення її не в дворі медичного коледжу, а в приміщенні. На думку, заступника голови облради встановлення меморіального знаку могло би обійтися дешевше, а суму від залишку варто було б віддати п’ятьом родинам загиблих медиків із Вінниччини.
Загиблим в АТО медикам у Вінниці встановлять мультимедійний меморіал
Чимало часу депутати, члени робочої групи, представники медколеджу та громадської організації витратили на те, щоб з’ясувати і вирішити, де краще встановити інтерактивну стелу: на вулиці чи в приміщенні.
- Хто оберігатиме екран від вандалів? – цікавився Ігор Хміль. – Пропоную зробити, як у нас в приміщенні обласної ради зробили. На вулиці її встановлення обійдеться дорожче – 120 тисяч, а в приміщенні коштуватиме набагато дешевше – 20 тисяч.
З контраргуметном виступив лікар, ініціатор встановлення меморіального комплексу, представник «Всеукраїнського Союзу ветеранів АТО» Юрій Козак.
- Це якось не по християнські буде і як це виглядатиме коли, наприклад, будуть покладати квіти до пам’ятника, а екран з фотографіями людей встановлять в протилежному боці, позаду пам’ятника.
Пам’ятний знак медикам має бути у вигляді гранітних колон, які стоять на мармурово-гранітному хресті. Вгорі на мармурі – нікелева вставка у вигляді прицілу – символ того, що на передовій медики буквально перебувають під прицілом. Приціл накладено на шматок такої ж нікелевої пластини у вигляді кінострічки. А на стрічці – кадри з життя військових медиків: ось вони відтягують солдата, ось перев’язують рани, а далі стрічка обривається – як і життя полеглих лікарів. А мультимедійній екран, попередньо, мав знаходитися позаду хреста.
Крім того, під час засідання робочої групи з’ясовували, чому визначена сума саме в 120 тисяч гривень. Як зумів пояснити пан Козак, фірма, що облаштовує подібні інтерактивні стели, надала параметри і прорахувала вартість встановлення монітору на вулиці.
В результаті більшість членів робочої групи проголосували все-таки за те, щоб монітор поставити в приміщенні медичного коледжу.
Нині, як розповів директор Вінницького медичного коледжу Іван Андрієвський, на території начального закладу вже облаштували місце і навіть фундамент під встановлення пам’ятника.
- Благоустроєм території займається три департаменти міської ради, – каже Юрій Козак. – Департамент архітектури зробив проектну документацію за 45 тисяч 894гривень 74 копійки. Департамент міського господарства – 10 тисяч – за зрізані дерева. І 300 тисяч це на благоустрій від департаменту комунального господарства.
Якщо облаштування місця під встановлення меморіалу відбулося за рахунок коштів, виділених міськрадою, а мультимедійної стели – за рахунок облради, то виготовлення пам’ятника відбувається за благодійні внески. Збором займається Всеукраїнський благодійний фонд «За Своїх».
Як розповів пан Козак ще немає необхідної суми на пам’ятник, однак скільки вже зібрано називати не захотів. Пояснив, що скульптурна композиція приблизно коштує 117 тисяч гривень, є дорожчі пропозиції, тому остаточної ціни ще немає. Однак шукатимуть найдешевші пропозиції.
- В обласній Спілці художників провели свою експертизу і їм вдалося зменшити вартість початкового проекту майже на 200 тисяч, – розповів Юрій Козак. – Фірма, яка обіцяла зробити гранітну частину – відмовилася. Нині майстерня Овраха проводить роботи по стрічці. А по граніту будемо шукати.
Варто зазначити, що під час засідання робочої групи директор медколеджу розповів, що на Рrozorro вже виставлено тендер на 120 тисяч про закупівлю інтерактивного екрану. А депутати ще й дивувалися, як так може бути, адже вони ще не голосували за виділення грошей. Деякі з присутніх почали шукати тендер, але так і не знайшли.
Однак сьогодні, 7 вересня, на сайті публічних закупівель з’явився тендер на 120 000 гривень від Вінницького медколеджу на закупівлю «Led-табло наружного виконання для відображення інформації 1448*868*60 з розширенням 448*256».
Фото vmc.vn.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.