Щоб навчання вінничан проходило у комфортних умовах, школи та дитсадки утеплюють, ремонтують санвузли та харчоблоки, оновлюють вікна та двері та займаються благоустроєм спортивних майданчиків. Майже на все знаходять кошти у міському бюджеті.
Загалом у 2017 році на виконання капітального ремонту, реконструкції та будівництва в закладах освіти у бюджеті міста були передбачені видатки у сумі 88, 7 мільйонів гривень, а це на 28 мільйонів більше, ніж в попередньому році.
Дитячі садки
На сьогодні у комунальних дошкільних закладах міста існує 545 груп, у яких виховують 17 611 маленьких віннчиан. До нового навчального року у садках Вінниці пропонують місця ще для 4383 дітей.
Зазначимо, що до кінця поточного року заплановано відкрити ще два дитячі садки: ДНЗ №15 по вулиці Тимофіївський (мікрорайон “Академічний”) на сім груп та ДНЗ №20 по вулиці Максима Шимка на 12 груп. Окрім цього, у дитячому садочку №73, що по вулиці Космонавтів, буде відновлено роботу ще восьми груп щойно завершиться реконструкція приміщення закладу.
У Вінниці по вулиці Шимка добудовують садочок на 360 дітей за 34 мільйони
Не забувають у департаменті освіти і про впровадження інклюзивної освіти.
- У дошкільних навчальних закладах у трьох інклюзивних групах виховують 10 дітей. Це діти з синдромом Дауна, затримкою психічного розвитку, порушенням спектру аутизму, – розповіла директорка департаменту освіти міськради Оксана Яценко. – З 14 серпня ще чотири групи було перепрофільовано, у них виховуватимуть 14 дітей з порушеннями розвитку.
Школи
У найближчому навчальному році у вінницьких школах загалом буде 1266 класів, що на 39 більше, ніж у попередньому. Це дасть змогу забезпечити навчальний процес для 38600 учнів. Цьогоріч до першого класу подали заяви 4750 учнів, що на 32 учні більше, ніж у 2015-2016 навчальному році.
Щодо цієї інформації у директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігоря Івасюка, що був присутнім на засідання виконкому міської ради, виникли питання як могло бути, що кількість цьогорічних пекршокласників збільшилась на 32 дитини, а кількість класів – на 39. Як пояснила Оксана Яценко, це залежало від того, що минулого року випуск 9-11 класів був меншим, ніж набір у 1-10 класи.
У школах також збільшується кількість дітей, що потребують навчання за інклюзивною формою. У 2016-2017 навчальному році у школах Вінниці кількість інклюзивних класів збільшиться 13 до 31, де зможуть навчати 35 дітей, а це у понад два рази більше, ніж минулого року.
- На сьогодні комунальні начальні заклади міста забезпечені педагогами на 99% від потреби. Із 130 осіб, які виявили бажання працювати у школі 87 вже працевлаштовані, 11 зараховано до резерву, а ще 19 взагалі не пройшли співбесіду, – повідомила Оксана Яценко. – На сьогодні є вакансії 14 вихователів у дитячі садки, 6 вчителів (з хімії, німецької мови, трудового навчання, фізкультури) і ще два соціальні педагоги.
Щодо ремонту, то з міського бюджету були передбачені видатки у розмірі майже 90 мільйонів гривень. На ці кошти змогли відремонтувати покрівлі, санвузли, інженерні мережі, замінили вікна, відремонтували харчоблоки та пральні, утеплили будівлі, облащтували території та спортивні майданчики тощо.
Термореновація: школу на Вишеньці утеплять за п’ять мільйонів
Наразі вже розробили проектно-кошторисну документацію на термомодернізацію чотирьох закладів освіти, а ще 40 планують профінансувати за рахунок кредиту Європейського інвестиційного банку.
У свою чергу міський голова Сергій Моргунов наголосив на тому, що на ремонти будівлі закладів, харчових блоків, медичних кабінетів, музичних залів, санвузлів, спортивних майданчиків та актових залів категорично забороняється збирати гроші з батьків дітей. Винятком може бути лише ремонт кабінетів та класних кімнат, якщо є необхідність та бажання батьків.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.