Вінницькі ОСББ, які дбають про належний стан місць для тимчасового перебування населення під час сигналу «Повітряна тривога», отримали вогнегасники. Загалом їх 40.
Про це повідомляє «Вежа» з посиланням на сайт Вінницької міської ради.
Передав обладнання Фонд громади «Подільська громада» 9 червня. Це частина допомоги від гуманітарної некомерційної організації Bevar Ukraine, яка зареєстрована в Данії.
«Загалом ми отримали понад 1200 одиниць такого обладнання. Частину з них передали в медичні заклади, Вінницьку транспортну компанію, Асоціацію ОСББ та інші установи й комунальні підприємства громади. Також вогнегасники передадуть захисникам на фронт. Нині ми маємо нагоду додатково підсилити ті об’єднання, які турбуються про безпеку своїх мешканців», – зазначає голова Фонду «Подільська громада» Олена Данілова.
За словами начальника відділу контролю апарату міської ради та її виконавчого комітету Артема Пасіченка, в умовах війни важливо, щоб тимчасові укриття в житловому секторі, які є найближчими для мешканців, були відкритими й придатними для перебування містян під час повітряної тривоги. Вони мають бути чистими, доступними та належно промаркованими, щоб їх можна було легко знайти. В укриттях не повинно бути додаткових перешкод у вигляді решіток чи штаб, які обмежують доступ:
«Зі свого боку зазначу, що комісія перевіряє тільки ті підвальні приміщення, які визначені як місця для тимчасового перебування населення. Наразі ми відзначили ті ОСББ, які в стислі терміни усунули виявлені під час перевірок недоліки».
Так, старший інспектор відділу № 1 Вінницького районного управління цивільного захисту та превентивної діяльності ГУ ДСНС у Вінницькій області Анатолій Присяжний розповів, що під час перевірок голови правлінь ОСББ отримують рекомендації, як виправити недоліки:
«З нашого боку головними виявленими порушеннями були недотримання норм пожежної безпеки, пов’язані з електрикою. Важливо вчасно усувати їх, щоб не допустити виникнення пожеж у майбутньому. Що стосується вогнегасників, то вони також вимагають правильного поводження».
Зокрема, їх потрібно встановлювати на висоті не менше ніж 1,5 метра від рівня підлоги. Також – щороку віддавати на технічне обслуговування.
«Я щиро вдячний за таку допомогу. Сподіваюся, що користуватися пристроєм не доведеться, але таке обладнання необхідне, щоб у разі небезпеки скористатися ним. У нашому будинку ми плануємо додатково придбати вогнегасники, щоб розмістити їх безпосередньо в під’їздах», — каже голова правління ОСББ на вул. Миколи Ващука, 14 Максим Степко.
Фото – ВМР


Дякуємо!
Тепер редактори знають.