На ресурсі Developers.org.ua (або просто DOU) проводять щорічне опитування серед студентів та випускників технічних спеціальностей щодо того чи можуть вони рекомендувати свій навчальний заклад абітурієнтам.
Цьогоріч серед 15 ВУЗів у рейтингу опинилися два вінницьких: ДонНУ ім. В. Стуса та Вінницький національний технічний університет.
Основною метою опитування було визначити рейтинг вищих навчальних закладів для отримання знань та роботи у сфері ІТ. У рейтингу опинилися ВУЗи та факультети, де було зібрано понад 40 анкет. Зауважимо, що враховували лише відповіді респондентів з досвідом роботи у сфері ІТ, незалежно від наявності диплому.
Згідно із отриманими результатами опитування, ДонНУ посів друге місце, одразу після Києво-Могилянської Академії. Щодо ВНТУ, то цей вінницький університет опинився лише на передостанньому 14 місці.
Діаграма кількості опитаних студентів
Як зазначають організатори опитування, для визначення рейтингу університетів враховували оцінку готовності рекомендувати свій факультет чи кафедру як місце навчання.
- Ми використовували саме цей показник, тому що він менше залежить від суб’єктивних життєвих обставин респондента (наприклад, ностальгія за юністю чи незадоволенність власними зусиллями у навчанні). Окрім того, оскільки рекомендація дається “на майбутнє”, то респондент може враховувати не лише свій досвід, а й будь-яку інформацію стосовно університету. Таким чином ми отримуємо об’єктивнішу оцінку, – зазначають на ресурсі DOU.
ДонНУ ім. В. Стуса отримав оцінку 8,1 з 10, для цього було опрацьовано 57 анкет респондентів. Університет переважно представлений факультетом математики та інформаційних технологій. Співробітництво з ІТ-компаніями знаходиться на середньому рівні, крім того в університеті низький рівень корупції – лише 5% зазначили про хабарництво. 65% опитаних випускників та студентів ДонНУ стверджували, що не змінили б місце навчання, якби могли обирати повторно.
ВНТУ отримав 4,7 балів з 10, опрацьовано 74 анкети. Практично по всім параметрам цей ВУЗ його студенти оцінили незадовільно: престиж, програма, викладачі, адміністрація, технічне забезпечення та фінансова ефективність. Понад половина опитаних – 66% – особисто мали справу з хабарництвом в університеті, а рівень суворості до плагіату та списування на іспитах оцінили у 3,8 балів.
Детальніше із результатами опитування та рейтингами університетів можна ознайомитись ТУТ. Щоправда, у коментарях думки розділилися: одні були здивовані результатами, інші стверджували, що ставитися до такого опитування серйозно не варто, адже воно не може бути об’єктивним, та й для успішної кар’єри у сфері ІТ наявність профільної вищої освіти часом не має значення.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.