Водні батли, палички з азотом і вареники: як у Вінниці гуляють Купала на Вишенському озері. ФОТО

17:16
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Десятки людей в мокрому одязі бігали на березі Вишенського озера, обливаючи один одного та перехожих водою. Так в обід розпочалося святкування Івана Купала у Вінниці.

Поки вздовж набережної розпочинали свою роботу організатори різноманітних творчих майстер-класів, то вінницькі підлітки вже кілька разів встигли влаштувати водний батл “стінка на стінку”.

То був батл то хлопці проти дівчат, то навіть по зрозсту ділилися команди та обливалися. Воду для цього набирали у пластикові пляшки просто з озера.

  • Тільки не пийте цієї води! – наголошував ведучий, котрого теж ледь не облили від маківки до п’ят. – Купатися в озері також заборонено.

Чи то через те, що бактерії у цій воді не досить дружні для людського організму, чи то просто через техніку безпеки. Та якби хтось і не послухався б, то його швидко б витягли рятувальники, котрі чергували на березі.

  • Ми завжди на Купала обливаємося. Колись у фонтані біля міської ради батли влаштовували. Але тут веселіше і є де перевдягтися, – кажуть вінницькі школярки на канікулах, обидві – змоклі до нитки.

Неподалік сцени розгорнулося волейбольне поле – тут комітет з фізичної культури та спорту організував відкритий міський турнір. Тобто, кожен може створити собі команду із двох-трьох людей та грати. По завершенню – отримати кубок, як на справжньому спортивному змаганні.

Поруч цікаві екперименти демонтрують хлопці із “Шаленої лабораторї”. Вони розповідають дітям різноманітні властивості різних хімічних елементів та сполук.

  • Ось таке буде з вашим шлунком, якщо вип’єте азоту, – каже хлопець у білому халаті, котрого всі називають “професором”. У цей час за його спиною щось загрозливо вибухає. – А тепер розпочнімо молекулярну кулінарію – змінимо агрегатний стан наших улюблених кукурудзяних паличок.

У цей час “професор” замішує палички з рідким азотом, зціджує його та починає їсти смакоту, а з рота йде “пара”. Діти пригощаються та демонструють свій “освіжаючий подих”.

Трохи вище майстер-клас організували різноманітні творчі школи. Ось представниця арт-салону, котрий спеціалізується на техніці ебру (малювання на воді), Катя Бендерська показує, як на воді малювати квіти.

  • Ебру – це не просто малювання. Це спосіб медитації. Створювати картину можна 5 хвилин, а можна – 5 годин. Залежить від того, що ви хочете зобразити та які емоції передати, – каже художниця та показує маленькій дівчинці-учениці, як створювати візерунки фарбою на воді.

Ще далі розгорнувся майстер-клас для самих маленьких учасників свята – дітки пробують із пап’є-маше зробити динозаврика.

На алеї вздовж набережної розташувалися ятки із вуличною їжею. Все тут димить, шкварчить, нарізається. Кожен в оригінальній формі припрошує скуштувати саме його страви.

Тут навіть можна обійняти… круасан.

Долучилася до святкування і громадська організація людей з інвалідністю “Гармонія” та влаштувала майстер-клас із ліплення вареників. Та не тільки ліплення, а такої приготування і – найголовніше – поїдання.

  • Тіста заготували достатньо. Тому кожен може прийти, зліпити вареничків з вишнями, наприклад, зварити їх та з’їсти або когось пригостити, – каже голова організації Раїса Панасюк.

Загалом свято на Вишенському озері триватиме до 22:00. У програмі також концерт місцевих виконавців, плетення вінків та розпалювання вогнища, через яке всі стрибатимуть для того, щоб очиститись від поганої енергії. Або ж – щоб повеселитися.

Фото Андрія Завертаного