-
08 Травня/ 15:58
Vinnytsia
Публікація08.05.2515:58
У Вінницькому ТЦК та СП прокоментували інформацію про нібито викрадення мешканця Козятина
Днями в одному із вінницьких медіа з’явилась інформація про нібито викрадення військовослужбовцями Вінницького обласного ТЦК та СП чоловіка, мешканця Козятина.
Як повідомили на сторінці Вінницького обласного ТЦК та СП, ця інформація не відповідає дійсності.
У першому відділі Хмільницького РТЦК та СП, до якого належать мешканці Козятина, надали відомості про Соболя Дмитра Олександровича. Зазначають, що він є порушником військового обліку, права на відстрочку чи бронювання він не має, жодних інших підстав для звільнення від служби теж. Чоловік проходив військово-лікарську комісію двічі – у Козятині та Хмільнику, а на додаткові обстеження направлений не був.
Щодо швидкої допомоги, про яку йшлось у дописі у соцмережі Facebook, – вона приїздила за викликом до іншої людини.
В ТЦК зазначають, що за висновком ВЛК, чоловік визнаний придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, а також у підрозділах логістики, оперативного забезпечення, зв’язку та охорони. Після прибуття до навчального центру йому відмовили в проходженні служби саме на базі їхньої військової частини.
Наразі чоловік перебуває в Козятині, за місцем свого постійного проживання. Він отримав повістку з вимогою з’явитися 13 травня о 07:00 у ТЦК для відправлення до однієї з тилових частин. Попередньо, його планують призначити на посаду у відділ транспортного забезпечення та логістики.
Якщо дехто сприймає мобілізацію в Україні — державі, яка вже понад 11 років чинить опір жорстокій агресії з боку росії — як «викрадення», то виникає закономірне питання: чи справді ці люди поділяють базові цінності українського суспільства? Адже мобілізація — це не свавільна практика, а відповідь на екзистенційну загрозу. В умовах війни вона є формою громадянського обов’язку, частиною колективного спротиву, завдяки якому країна досі тримається. Якщо людина не визнає цієї боротьби й не готова бодай морально її підтримувати, то, можливо, їй варто замислитися, чи комфортно їй у суспільстві, яке об’єднане навколо захисту власної державності. Бо коли хтось сприймає захист Батьківщини як злочин, питання про доцільність пошуку іншої країни вже не є образливим — воно стає логічним, – додали у ТЦК та СП.
Ілюстративне фото – зі сторінки Черкаського обласного ТЦК
Дякуємо!
Тепер редактори знають.