Публікації за датами

  • 13 Червня/ 15:50

    High-Tech.Code

    Публікація13.06.1715:50

    Автор:Віталія Мазур

    Від гарячих стін до розумних вікон: у Вінниці оголосили переможців стартап-школи «Sikorsky Challenge»

Ще півроку тому ці молоді люди мріяли зробити щось таке, що змінило би світ, чи хоча б спробувати змінити. А вже зараз вони мають власні інноваційні проекти, котрі покращать життя багатьом людям та зроблять крок вперед у розвитку технологій. Вони – випускники першої у Вінниці школи стартапів «Sikorsky Challenge».

Офіційне відкриття школи відбулося у грудні 2016 року на базі Вінницького національного технічного університету, а вже 6 лютого відбулося перше заняття. Навчання тривало до 8 червня і за цей час учасники школи вигадали ідеї власних проектів, розробили їх концепцію, зібрали команду, продумали (а дехто навіть втілив) інженерні рішення та навіть написали програмний код.

А головне – вивчили існуючий ринок, аби дослідити – чи мають їх проекти конкурентів, і якщо так – то чим їх проекти є кращими за вже існуючі.

  • Школу запустили у грудні, але наповну роботу розпочали із лютого. На початковому етапі було відібрано понад 70 учасників, ми почали працювати досить посилено. І з того часу наші випускники створили 19 проектів, але презентувати змогли лише 11, –  розповів журналісту VежА співзасновник екосистеми Sikorsky Challenge», лектор школи Ігор Пеєр.

  • Загалом, пілот вдався, ми ставимо більш амбіціозні плани – розширити наш проект з осені та зробити його загальноміським, щоб на базі політеху створювати та просувати свої проекти змогли не лише студенти цього вишу, а й всі вінничани. Ми сподіваємося побачити значно більшу кількість людей і, відповідно, проектів.

Ігор Пеєр – засновник і генеральний директор ізраїльської компанії Open Innovation Incubator «Be Next IT», а школа «Sikorsky Challenge» є спільним міжнародним проектом Be Next IT, НТУУ «Київський політехнічний інститут», Наукового парку «Київська політехніка» та Українського науково-технологічного центру (США).

За його словами, на початку навчання у декотрих учнів були зовсім сирі ідеї, але за чотири місяці вони не просто ці ідеї перетворили у можливості розвитку ринку інформтехнологій, а й презентували готовий продукт. 11 проектів, представлених під час «випускного» у вигляді презентацій, розглянули  кваліфіковані представники вінницького бізнесу. Серед усіх учасників перед журі постав нелегкий вибір – обрати трьох переможців та вручити їм перші капіталовкладення у майбутній бізнес.

Інтрига трималася до останнього, адже кожен проект мав свої особливості, переваги над вже існуючими подібними інноваційними рішеннями. Кожен учасник – наодинці або командно – представляв свою розробку як повноцінну бізнес-пропозицію: було чітко прораховано фінансовий прогноз, визначено цільову аудиторію, можливості обійти конкурентів (якщо такі є) та розмір  інвестицій, необхідних для входження у ринок. Особливо дивували неочікувані рішення.

Так, наприклад, Роман Лановий запропонував створити гнучку систему для фермерської техніки – тракторів, комбайнів – яка би виконувала одночасно кілька функцій: регулювала глибину обробітку грунту, визначала об’єм необхідного для цього палива та одночасно запобігала би крадіжці палива недобросовісними водіями.

Не менш оригінальним виявився проект студента Павла Ставицького. Пам’ятаєте, як колись ви чули пісню по радіо, а тоді весь день ходили намугикували мелодію, намагаючись пригадати виконавця? Так-от – Павло запропонував впровадити спеціальний мобільний додаток, який би допомагав меломанам вирішити їх дилему. Крім того, ви можете намугикати мотив, а додаток із цього зробить мелодію.

  • Наприклад, гіпотетичний Петя створює для гіпотетичної Маші реальну пісню, в результаті маємо романтичного Петю та щасливу Машу, – коментує свій проект Павло Ставицький.

Неябияк здивували оригінальністю авторки проекту «Neuro-Designer» – це додаток, який допоможе зробити ремонт та обрати меблі в квартиру завдяки вашому психотипу.

  • Ви проходите спеціальний психологічний тест, за результатами якого програма генерує найбільш цікаві саме для вас варіанти. Прикинути як все виглядатиме можна буде завдяки технології віртуальної реальності, перед тим вписавши параметри вашої квартири чи кімнати. Всі запропоновані меблі та інші дизайнерські рішення є реально існуючими меблями чи, скажімо, шпалерами. Тож ви може одразу знайти онлайн-магазини, де все це замовите. Цей додаток для зайнятих людей, які не хочуть платити дизайнеру, проте одвічне питання ремонту їм теж самотужки пройти не під силу, – каже співавторка проекту Оксана Івченко.

Однак, як би не вражали ці проекти, журі все ж обрало саме ті ідеї, котрі вже є готовими і які можна вже найближчим часом впроваджувати у дійсність та виходити на ринок.

Врешті, після тригодинної презентації та обговорення проектами-переможцями стали:

3 місце – проект High-Tech.Code, автор – Олег Овчаренко. Автор запропонував оригінальну систему сервісу економії та накопичення грошей завдяки покупкам в інтернеті. Так, на відміну від існуючих кеш-бек сервісів, цей буде у вигляді мобільного додатку, на якому персонально будуть накопичуватися бонуси за покупки та перетворюватися у гроші, якими можна буде розрахуватися в звичайному магазині. За оригінальну ідею Олег став «бронзовим» призером та отримав у винагороду 5000 гривень стартового капіталу.

2 місце – проект HotWall, автор –  Дмитро Безрученко. Він запропонував оригінальну конструкцію високоефективного керамічної плити-обігрівача, яка дозволить заощадити до 45% електроенергії та зберегти ще більше тепла у будинку. Оригінальність проекту ще й в тому, що такий обігрівач переживе навіть занурення у воду, тож є ще й досить безпечним. Вдало продумана ідея з інженерного та технічного боку принесла його автору 6000 гривень стартового капіталу.

1 місце – проект SmartWindows, який презентував Олександр Полторак. Ідея цього стартапу – створення інтелектуальної системи очищення вікон, яка активізується по мірі їх забруднення.

  • Дана система має вбудований барометр та показує – яка погода за вікном. Вона можете бути інтегрована у «розумний будинок» або створена під задані замовником параметри. Її можна навіть підлаштувати під хмарочос, тож тепер компаніям не треба буде замовляти альпіністів, котрі миють ці вікна, а ті, в свою чергу, не ризикуватимуть життям. Так, існує самоочисна система, але вона працює тільки тоді, коли йде дощ. А система SmartWindows працюватиме тоді, коли ви цього забажаєте, – пояснив Олександр.

Останнім переконливим фактом стала демонстрація макету рами – Олександр сам її розробив, аби наочно продемонструвати, як це працює.

  • Я цю ідею замислив ще роки півтора тому, а працював над нею останні півроку, – прокоментував журналісту VежА Олександр.

Врешті – шквал овацій, перемога та стартові 7000 гривень – усе це дісталося саме його «розумним вікнам». Усі інші учасники школи отримали сертифікати про навчання та пам’ятні футболки із фірмовим логотипом.

  • Я вітаю усіх учасників школи та звертаюся до креативної молоді – щоб вона йшла в наш університет. Бо ніде у Вінниці більше подібної школи немає, – сказав наприкінці урочистостей ректор університету Володимир Грабко. – Наступний набір у школу відбудеться у вересні.

За словами Ігоря Пеєра, Вінниця має досить потужний потенціал у плані наукових розробок та сильних програмістів. І стартап-проекти це ще раз довели.

  • Вінниця – це «золота жила», котру потрібно починати добувати, адже тут можна знайти рішення багатьох економічних проблем. Вже пора робити так, щоб наші інженери і програмісти працювали не на захід, а на себе за гроші заходу. От проект, який зайняв друге місце – HotWall – хороший стартаповий проект, котрий має потужний потенціал. Адже у хлопців є і бачення та розуміння проблематики ринку, і достатньо цікаве оригінальне рішення. Вважаю, що вже восени можна буде запускати виробництво.

Натхненник і автор ідеї створення Стартап Школи у Вінниці, головний виконавчий директор компанії «Transfotech» Давид Ар’є на завершення сказав: «Вінниця має гарну історію та великий потенціал в сфері hi-tech. Я приємно вражений і знав, що все вдасться. Проте, не підозрював, що все буде так  красиво».

Вінницька школа стартапів працює за сприяння Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради та у тісній співпраці з Стартап Школою Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Навчання у Школі відбувалось за підтримки соціально відповідальних представників бізнесу – компаній «Спільна справа», «Exadel», «Transfotech», «KVARK», «Epam», «WinInteractive», «Delphi», «Конекс», «IncoreSoft», «Дайтекс Технолоджіс», «Gemicle Inc.», «ВТН», «Astound Commerce».

До слова, така ж платформа створена у Маріуполі. Надалі у планах організаторів розширити мережу на Одесу, Харків та Дніпро. В останньому відкриття школи із еко-системи Сікорський челендж відбудеться до кінця червня.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Віталія Мазур
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.