Три місяці понад 30 цілеспрямованих та креативних людей навчалися тонкощам роботи у структурних підрозділах міської ради та працювали над власними проектами щодо розвитку Вінниці. Сьогодні курс навчання завершився, а 22 випускники, окрім дипломів, отримали рекомендаційні листи для працевлаштування у департаменті економіки та інвестицій.
“Останній дзвоник” для потенційних посадовців відбувся сьогодні, 10 червня, у актовій залі Донецького національного університету ім.В. Стуса. Саме у стінах цього вишу для слухачів проводили лекції як викладачі ДонНУ, так і запрошені фахівці та експерти.
Школа молодого посадовця – це проект, який запровадила Вінницька міська рада спільно із Донецьким національним університетом імені Василя Стуса та за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Керівниками Школи молодого посадовця є: Віталій Погосян, директор Департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради; Тетяна Нагорняк, проректор ДонНУ імені Василя Стуса; Лариса Шаульська, декан економічного факультету ДонНУ імені Василя Стуса.
Відбір до Школи був ретельним: із 147 анкет бажаючих до наступного етапу відбору – тестування – запросили 85 учасників. Після цього лише 43 запросили на співбесіду, з яких врешті-решт обрали 36 слухачів Школи молодого посадовця. Щоправда, до “фінішу” дійшли 33 учасники.
Перша в Україні Школа молодого посадовця відкрилася у Вінниці
Крім лекцій та стажування у департаменті міськради, учасники були поділені на декілька груп, щоб підготувати проекти, спрямовані на розвиток міста. Учасники розробляли їх відповідно до пріорітетів розвитку міста “Вінниця – 2020” та Програми посилення конкурентноспроможності малого та середнього підприємництва Вінниці на 2017-2020 роки. Серед представлених проектів були ті, які спрямованні на розвиток туристичної привабливості міста, створення бренду та маркетингової стратегії, реформування та розроблення системи муніципального таксі, HR-центр для влади та бізнесу, а також проект спрямований на підтримку малого та середнього бізнесу.
Як зазначили керівники Школи, вибір проекту-переможця був практично одноголосним і ним став портал Idealab, який має на меті допомогти місцевому підприємництву. Всі проекти дещо доопрацюють, можливо – трансформують, а потім – втілять у життя на користь громади Вінниці.
Представник команди-переможця Сергій Васильченко розповів, що слухачі Школи щосуботи збиралися на навчання, їм надавали найактуальнішу інформацію стосовно Вінниці, час від часу вони відвідували міську раду та підприємства Вінниці, як, наприклад КП “Вінницька транспортна компанія”, аби зробити свої проекти максимально наближеними до потреб та реалій міста.
- Наш проект полягає у створенні онлайн платформи для комунікації представників бізнесу, громади та міської ради. У нас має бути сервіс, де ми зможемо запропонувавати проекти, які були б актуальними для Вінниці, вони доопрацьовуватимуться, громада їх підтримуватиме і, можливо, міська влада буде фінансувати. Розмістити свою ідею на платформі зможе будь-хто. Ми думали над проектом у межах теми допомоги розвитку малого та середнього бізнесу і прийшли до думки. що у нас ще недостатньо розвинена мережа, де був такий тісний зв’язок між владою та бізнесом. У мене неймовірне бажання попрацювати на Вінницю, адже я бачу потенціал у цьому місті. Я сам із Донецька і насправді хотів би віддячити місту, де я знайшов місце для життя та освіти.
Головна мета проекту – сформувати комплекс професійних та особистісних компетентностей сучасного державного службовця. Передусім, програма була орієнтована на формування кадрового забезпечення департаменту економіки та інвестицій міської ради.
- Для департаменту цей проект дуже важливий, тому що сьогодні, попрацювавши з вами три місяці, ви вже знаєте, чого очікувати і ми бачимо, як ви працюєте і чого прагнете. Адже, коли людина приходить на нове місце роботи, то їй потрібно зо три місяці адаптації, у нас цей період вже відбувся і можемо говорити про те, що знаємо один одного, ви побували на наших засіданнях виконкому, побували на наших найпотужніших підприємствах, спілкувалися з керівництвом, – звернувся до випускників Віталій Погосян.
На урочистому заході також була присутня керівник Проектного офісу Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ у Вінниці Надія Богатиренко, яка також звернулася до присутніх із вітальним словом та зауважила, що для їхнього товариства цей проект Школи молодого посадовця був дуже важливим.
- Це унікальний проект, подібного якому в Україні немає. І ми сподіваємося, що цей випуск сьогодні – не останній. Коли нам вперше розповіли про ідею такого проекту, ми не вагалися довго, адже одним із напрямків роботи нашого проекту “Інтегрований розвиток міст в Україні” є саме посилення спроможності працівників міської ради. А молодь – це наше майбутнє, і завдяки таким “світлим головам” і викладачам ми зможемо далі рухати Вінницю і робити місто комфортнішим.
Для своїх випускників викладачі Школи підготували подарунок – фотоколлаж із моментами навчання у Школі молодого посадовця та невеличкий фільм про три місяці роботи у проекті.
За тим, всім випускникам вручили сертифікати та додатки про завершення навчання, а 22 слухачі курсу отримали рекомендації для працевлаштування у департаменті економіки та інвестицій.
- Навіть якщо хтось із вас передумає працювати у міськраді, я переконана, що цей рекомендаційний лист стане частиною вашого світу і нагадуватиме вам про те, що зустрічі не бувають випадковими і ви залишаєтесь у наших серцях, – звернулась до присутніх керівниця Школи та проректор ДонНУ ім. В.Стуса Тетяна Нагорняк.
Одна із “щасливців”, які отримали рекомендації Дар’я Шульженко, яка переїхала до Вінниці із Донецька зізналася, що відчуває вдячність перед містом, яке її прийняло і хотіла б принести Вінниці користь.
- Ми багато працювали, а це допомагало самоорганізації, тому що у мене було не два вихідних дні, а залишався лише один. З часом я зрозуміла, що якщо все ж отримаю рекомендаційний лист, то мені буде цікаво попрацювати у цьому напрямку. Наш проект стосувався маркетингової стратегії та бренду міста і мені хотілося б продовжувати працювати у цій галузі. В принципі, у всьому світі щодо брендування міст проводиться колосальна робота, але в Україні цим мало хто займається. Наш проект називався “якість по-вінницькі” і ми хотіли сформувати у людей думку, що у нас теж є якісний продукт, і якщо купляти своє, то ми одразу будемо інвестувати у розвиток свого міста. Ми ж можемо говорити не лише про “Рошен”, у нас ще є інші кондитерські підприємства, де виготовляють смачну та якісну продукцію. Це ж стосується текстилю чи ювелірних виробів.
Зазначимо, що серед випускників Школи були слухачі з економічною освітою, а також ті, хто вирішив кардинально змінити професійний шлях. Як розповіла Яна Мельник, вона за спеціальністю інженер-будівельник, але для неї цей проект був досить важливим і навчатися було не важко та цікаво.
- Я захотіла приєднатися до цієї Школи, адже мені цікава саме теми робити органів самоврядування. Зараз я вже працюю, але хочеться дізнатися щось нове. Для себе особисто я навчилася виступати перед аудиторією і позбулася цього страху публічного виступу. Загалом мені дуже сподобалося стажування у вінницькій міській раді. Ми також розробляли проект щодо підвищення туристичної привабливості міста. Думали над тим, як привабити сюди туристів, коли не працює фонтан, наприклад. Ми спеціалізувались на тому, щоб відновити історичні пам’ятки та оновити їх, а також розмірковували над новими цікавими фестивалями, як HalloweenFest чи VinLoveFilm до Дня закоханих, наприклад.
Звертаючись до керівників Школи, випускники перш за все подякували за можливість участі у проекті, і зазначили, що кожна робоча субота протягом трьох місяців створила з учасників якщо не сім’ю, то дружню та сильну команду.
Як зазначив Віталій Погосян, рекомендації до працевлашутвання у міські раді необхідно буде особисто передати міськогому голові на одному із засідань виконкому вже у найближчий час.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.