Протягом минулої доби зафіксовано 124 бойові зіткнення. За минулу добу авіація та ракетні війська і артилерія Сил оборони завдали 14 ударів по скупченнях живої сили противника, уразили одну артсистему та три пункти управління російських окупантів.
Про це йдеться у зведенні Генштабу станом на ранок 5 серпня, 894-ї доби протистояння повномасштабному російському вторгненню.
За вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 53 авіаційних удари (задіяв, зокрема, 74 КАБи), здійснив 4890 обстрілів, 97 з них – із реактивних систем залпового вогню.
Агресор завдавав авіаударів, зокрема, в районах населених пунктів Кругляківка, Лозова Харківської області; Григорівка, Курдюмівка, Торецьк, Часів Яр, Трудове, Олександропіль, Воздвиженка, Новогродівка, Гродівка, Катеринівка, Богоявленка, Времівка Донецької області та Лобкове і Новоданилівка на Запоріжжі.
Ситуація на напрямках
На Харківському напрямку ворог продовжував штурмові дії. Тут відбулося 11 бойових зіткнень в районах населених пунктів Глибоке, Липці, Тихе та Вовчанськ.
На Куп’янському напрямку кількість боєзіткнень за добу зросла до шести. Сили оборони відбивали штурмові дії противника біля п’яти різних населених пунктів. Акцентував свої дії ворог у бік Петропавлівки – провів дві атаки.
На Лиманському напрямку наші війська відбили вісім штурмів окупантів в районах населених пунктів Макіївка, Терни та Невське.
На Сіверському напрямку Силами оборони відбито вісім атак поблизу Спірного, Верхньокам’янського, Переїзного та Виїмки. Біля останньої ворог провів п’ять із зазначених вище атак.
На Краматорському напрямку українські воїни зупинили 15 спроб противника прорвати нашу оборону в районах Часового Яру, де відбулося понад половину з усіх боїв, а також Іванівського, Ступочок, Білої гори, Кліщіївки та Андріївки.
На Торецькому напрямку ворог здійснив 18 атак. Зусилля зосереджував у районах населених пунктів Нью-Йорк та Торецьк – провів тут майже 80 відсотків від усіх боєзіткнень. Окрім того, штурмував поблизу Залізного і Північного. Активно бомбардував місто Торецьк та його околиці – завдав 14 авіаударів.
На Покровському напрямку наші захисники відбили 30 атак. Основні зусилля ворог зосереджував у районах Желанного і Новоолександрівки – там відбулася майже половина від загальної кількості боїв.
На Курахівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах Красногорівки, Георгіївки, Костянтинівки, Парасковіївки і Карлівки. Загалом ворог 11 разів намагався прорвати оборону наших військ.
На Времівському напрямку окупанти здійснили шість штурмів наших позицій. Три з них відбулося неподалік Водяного.
На Оріхівському напрямку відбулось три бойових зіткнення неподалік Малої Токмачки. Ще дві атаки ворог провів у районі Роботиного і в напрямку Новоданилівки.
На Придніпровському напрямку росіяни зазнали поразки під час двох боєзіткнень.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено. Оперативна обстановка без суттєвих змін.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник зберігає військову присутність, обстрілював з території рф, зокрема, населені пункти Сопич, Бачівськ, Чуйківка та Прогрес.
Орієнтовні втрати ворога
Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 1180 осіб. Також українські воїни знешкодили шість танків, 31 бойову броньовану машину, 69 артилерійських систем, 24 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 68 автомобілів та три одиниці спеціальної техніки.
За публікацією Генштабу, загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 05.08.24 орієнтовно склали:
особового складу ‒ близько 584090 (+1180) осіб,
танків ‒ 8417 (+6) од,
бойових броньованих машин ‒ 16286 (+31) од,
артилерійських систем – 16345 (+69) од,
РСЗВ – 1138 (+0) од,
засоби ППО ‒ 910 (+0) од,
літаків – 365 (+0) од,
гелікоптерів – 326 (+0) од,
БПЛА оперативно-тактичного рівня – 13122 (+24),
крилаті ракети ‒ 2414 (+0),
кораблі /катери ‒ 28 (+0) од,
підводні човни ‒ 1 (+0) од,
автомобільної техніки та автоцистерн – 22094 (+68) од,
спеціальна техніка ‒ 2737 (+3).
Дані уточнюються.
– У зв’язку з постійним надходженням уточнених розвідувальних даних, виникла потреба коригування деяких позицій загальних втрат противника – засоби ППО, літаки, БпЛА ОТР, крилатих ракет, автомобільної техніки та спеціальної техніки. Загальна цифра скоригована, а втрати за добу подаються у звичайному режимі, – підкреслюють в Генштабі.
Ілюстративне фото та інфографіка – з Facebook-сторінки Генштабу ЗСУ
Дякуємо!
Тепер редактори знають.