У Вінниці для дітей та юнацтва організували кімнату терапевтичної іграшки

12:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій міській центральній бібліотеці для дітей та юнацтва організували кімнату терапевтичної іграшки. Там проводять ігрову та арттерапію, застосовують різноманітні методики.

Як повідомляє Вінницька міська рада, послуги тут надають безкоштовно. Працює із дітьми психологиня Світлана Омельницька.

На початку сеансу кожна дитина обирає собі іграшку до вподоби, яку зможе згодом забрати додому. За словами психологині, застосування іграшок є дієвим способом для забезпечення дітям необхідної психологічної допомоги.

Вона додає, що перш за все, іграшки служать інструментом для регулювання емоційного стану дітей. М’які іграшки або предмети для стискання можуть надавати відчуття комфорту та безпеки. Діти за допомогою такого помічника виражають свої переживання, зокрема ті, які їм важко висловити словами.

Так, у своїй роботі Світлана Омельницька використовує методи арттерапії та казкотерапії. Щоб пропрацювати страхи та переживання, діти малюють, ліплять, склеюють, грають з піском, створюють власні казки тощо.

Серед найпоширеніших причин, які є підставою звернутися по допомогу:

– Вплив травматичних подій;

– Розлучення/розставання батьків;

– Прояв деяких фобій і страхів, що призводять до серйозних порушень;

– Схильність до булінгу або знущань з боку інших дітей;

– Труднощі у встановленні дружніх стосунків;

– Труднощі з розлукою з матір’ю чи батьком;

– Страждання через втрату, смерть важливої людини;

– Академічні проблеми: труднощі з навчанням, що впливають на емоційне здоров’я дитини.

– Ця ініціатива дозволить діткам зняти стани тривоги, напруження, пропрацювати страхи чи інші негативні емоції. Це можливість відновити свій ресурс, розвинути творчі здібності через техніки інтегрованої арттерапії та ігротерапії, – говорить Олена Заквацька.

Сеанси проходять щосуботи з 10:00 до 12:00 в приміщені Вінницькій міської центральної бібліотеки для дітей та юнацтва, що розташована за адресою проспект Космонавтів, 63. Попередня реєстрація за телефоном: 066 117 53 67 (Світлана).

Зазначено, що кімнату терапевтичної іграшки при бібліотеці створено в межах волонтерського проєкту Вікторії Назаревич «Toy Therapy Room».

Фото – ВМР

Читайте також: Вихованці вінницького VinSmart Центру в рамках конкурсу патріотичного малюнку виготовили сто брелоків бійцям

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.