«Топографія терору»: Центр історії Вінниці та VежА презентують фільм про «Вінницьку трагедію»

12:29
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 22 Травня 2017, в 14:49

23 травня о 16:00 у Вінницькому обласному Краєзнавчому музеї відбудеться презентація спеціального медіа-проекту “Топографія терору”, присвяченого 80-ій річниці Вінницької трагедії.

“Топографія терору” – це 11 коротких відеороликів, у яких вінницькі дослідники та історики розповідають про головні місця масових репресій здійснених радянською владою у Вінниці 1937-1938-го років.

Ініціатива створення багатосерійного фільму належить Центру історії Вінниці, “Вінницькому історичному товариству” та його голові Олександру Федоришену за підтримки Вінницької міської ради. Виробництво – портал VежА спільно з Inside Production.

“Причина появи такого відео проекту – 80-та річниця початку масових сталінських репресій 1937-1938 рр., для нашого регіону відомих під страхітливою назвою «Вінницька трагедія». Ідея зробити цикл відеороликів про ці події з’явилась ще років 5 тому, але остаточно вона набула форми після мережевого знайомства з берлінським інформаційно-виставковим центром «Топографія терору», який у доступній формі дає інформацію про злочини нацистів у Німеччині. Ролики розраховані на широку аудиторію, яка, можливо, вперше зрозуміє та почує, що коїлось у їх рідному місті 80 років тому «завдяки» політиці СРСР та її карально-репресивних органів. Кожна серія – це нова локація, так чи інакше пов’язана з долями репресованих мешканців”, – розповідає керівник Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

“Попри те, що 11-серій довелося зняти у дуже стислі терміни – буквально за кілька днів – нам було дуже приємно взяти участь у цьому важливому і безпрецедентному для Вінниці, проекті. Слід розуміти, що йдеться про роботу не з професійними акторами, а науковцями та дослідниками, котрі справді перейнялися ідеєю донести вінничанам інформацію про минуле, аби такого більше ніколи не повторилося в майбутньому.

Окремо хочу відзначити роботу Сергія Немирівського та Дмитра Тищенка з Inside Production, котрі, як на мене, зробили неможливе і створили подібний продукт фактично за тиждень. Зрештою, на презентації все можна буде побачити на власні очі”, – сказав головний редактор Vежі Андрій Качор. 

Після презентації в Краєзнавчому музеї усі 11 серій фільму будуть опубліковані на сайті vezha.ua та представництвах Vежі в соціальних мережах, на YouTube-каналах Центру історії Вінниці та Вінницького історичного товариства, на всеукраїнських онлайн-ресурсах історичної тематики, а також на регіональних телеканалах.

Початок презентації – 23 травня о 16:00 у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї, вхід вільний.