На Вінниччині, в селі Ободівка, виникла пожежа в екосистемі, яка ледь не позбавила життя 11-річного хлопчика. Дитина отримала опіки II-III ступеня.
Як повідомляє Головне управління ДСНС України у Вінницькій області, невідомі особи підпалили очерет поблизу місцевої водойми. Площа пожежі склала близько 2,5 гектара. У той момент у чагарниках ловив рибу хлопчик, він опинився в охоплених вогнем заростях.
Рятувальники Вінниччини вкотре наголошують, що палити суху траву заборонено. “Будьте свідомими. Не завдавайте шкоди життю та здоров’ю людей і навколишньому середовищу” – закликали рятувальники.
Нагадаємо, на Вінниччині 23 березня сталось 27 загорянь чагарників, очерету та сміття. Вони були зафіксовані у всіх районах області. Як наслідок, знищено понад 40 гектарів сухої рослинності.
Спалювання опалого листя завдає шкоди здоров’ю та довкіллю. Щороку лікарі попереджають про ризики для організму людини. Зазначено, що при згорянні рослинних решток з димом вивільняються діоксини. Це одні з найотруйніших для людини речовин. А під час тління листя чи бадилля у повітря надходить бензопірен. Він здатний викликати у людини ракові захворювання. Ці речовини впливають і на органи дихання, сприяють виникненню респіраторних захворювань, катарів верхніх дихальних шляхів, ларингіту, бронхіту та пневмонії.
Водночас, екологи попереджають, що це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, зникнення певних видів тварин. Спалювання рослинних відходів та опалого листя небезпечне може перерости у неконтрольоване горіння, що може призвести до пожежі. Тож, альтернативою спалюванню є компостування органічних відходів.
Містян просять повідомляти про факти спалювання листя до Ситуаційного центру за телефоном – (067) 410 21 01 або ж до Цілодобової варти – 15-60.
Фото – зі сторінки Головного управління ДСНС України у Вінницькій області у Facebook
Дякуємо!
Тепер редактори знають.