В умовах повномасштабної війни росії проти України кількість людей, які вакцинувалися від COVID-19, значно знизилася. На Вінниччині первинну вакцинацію зробили трохи більше ніж 600 тисяч людей і з них лише 12% отримали перший бустер від COVID-19.
Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА. Станом на березень 2023 року, за даними Електронної системи охорони здоров’я в Україні, вакциновано:
– однією дозою близько 16,3 мільйона осіб
– двома дозами близько 15,5 млн осіб
– першою бустерною дозою лише близько 3,1 млн осіб.
Більшість мешканців Вінницької області могли отримати бустерну дозу щеплення ще навесні минулого року, проте війна змусила відкласти питання свого здоров’я “на потім”. Нині люди оговтуються і пристосовуються до нових реалій. У лютому-березні 2023 року виявлено 1 829 випадків захворювань на COVID-19 у Вінницькій області. 156 662 людей зробили першу бустерну дозу, другу бустерну дозу отримали 11 293 людей, — зазначила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко.
Так, на Вінниччині доступні всі наявні в Україні вакцини. Це вакцини Pfizer, Janssen та СoronaVac. Вакцинуватися можна у найближчому пункті щеплення, які працюють на базі ЦПМСД. Знайти адреси пунктів щеплення від COVID-19 можна ТУТ.
Проте, як розповідає лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій, вакцинація дійсно не дає гарантії, що вдасться уникнути інфікування. Водночас, щеплення значно полегшує перебіг захворювання та знижує ризик виникнення ускладнень:
Навіть у відносно легкій формі COVID-19 завдає багато незручностей, у вигляді головного болю, слабкості, підвищеної температури тощо, котрі тривають декілька днів. При важкому перебігу та за наявності ускладнень людина може втратити працездатність на декілька тижнів чи навіть місяців. А це вже значно погіршує ситуацію в умовах війни, коли ми всі так прагнемо бути максимально ефективними та робити все можливе задля перемоги.
За повідомленням лікарки-епідеміолога Вінницького обласного центру профілактики та контролю за хворобами Наталії Гриньової, на Вінниччині за весь період померло від ускладнень COVID-19 3755 мешканців.
Українці сьогодні відчувають низку різних загроз, як від російських атак, так і від тривалого стресу (…) Тож, нам всім варто подбати про своє здоров`я, де ми можемо це контролювати, а саме: мінімізувати будь-яку ймовірність отримати ускладнення хвороби. Особливо це стосується старших людей з хронічними захворюваннями. У протистоянні коронавірусу єдиний спосіб убезпечити себе від ускладнень — це пройти повний курс щеплення та підсилити його бустерними дозами. Всі вакцини є в наявності та доступні для використання у кабінетах щеплень у поліклініках.
Нагадаємо, в Україні триває вакцинальна та інформаційна кампанії з протидії COVID-19 “Бустерни свою стійкість”. Вона ініційована Міністерством охорони здоров`я та Центром громадського здоров’я МОЗ України. У межах інформаційної кампанії у 10 регіонах відбудуться семінари для лікарів про вакцинацію в умовах війни та пандемії COVID-19.
Також – “Здорова прогулянка” на відкритому повітрі для мешканців областей та переселенців. У Вінниці захід відбудеться вже завтра, 18 березня. Деталі у матеріалі за ЦИМ посиланням.
Ілюстративне фото – nov-rada.gov.ua,
фото – Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА у Facebook
Дякуємо!
Тепер редактори знають.