СБУ повідомила про підозру у держзраді екскерівнику поліції Вінниччини Антону Шевцову

15:13
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Служба безпеки України повідомила про підозру у держзраді екскерівнику поліції Вінниччини Антону Шевцову. За інформацією правоохоронців, він за власної ініціативи сприяв спецслужбі рф у здійсненні розвідувально-підривної діяльності проти України.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці УСБУ у Вінницькій області.

Вказано, що підозрюваний Антон Шевцов є колишнім очільником Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, який з 2016 року перебуває у тимчасово окупованому Севастополі та набув громадянство російської федерації.

Як зазначають на сайті прокуратури Вінницької області, у 2018 році в Криму експоліцейський погодився на конфіденційну співпрацю зі співробітником департаменту оперативної інформації федеральної служби безпеки рф.

– Надалі підозрюваний, користуючись особистими зв’язками та відомостями з попередніх місць роботи, надавав куратору інформацію про українських політиків, керівників підприємств паливно-енергетичної галузі, власників інтернет-ресурсів, які, на його думку, можуть бути використані спецслужбами рф для ведення підривної діяльності проти України.

Для прикладу, встановлено передавання інформації про керівників громадських організацій ветеранів АТО/ООС, пенсіонерів підрозділів Збройних сил, спецслужб та правоохоронних органів України з їхніми персональними даними та контактами, зазначають в прокуратурі.

Також слідством встановлена співпраця підозрюваного з лідером та депутатами наразі забороненої проросійської політичної партії «Партія Шарія».

– Він (Шевцов – авт.) за власної ініціативи сприяв спецслужбі рф у здійсненні розвідувально-підривної діяльності проти України. Свої «рекомендації» щодо розхитування внутрішньо-політичної обстановки в нашій державі він також передавав обвинуваченому в держзраді колишньому нардепу Володимиру Сівковичу.

Встановлено, що саме Шевцов після повномасштабного вторгнення особисто розробив для фсб так званий “План щодо проведення диверсійної роботи на території України“, – зазначають в СБУ.

Так, куратором цього “проєкту” призначили співробітника 5-ї служби фсб Косенка М.Ю. “План” передбачав здійснення агресором серії вибухів на об’єктах цивільної інфраструктури в різних регіонах нашої держави. Далі, за “сценарієм” мали відбутись показові затримання “винних” та публічно пролунати сфабриковані звинувачення у їх причетності до руху опору.

В результаті усе це планували широко оприлюднювати в інформпросторі через основні рупори кремля та підконтрольні ворогу телеграм-канали.

Так росія планувала дискредитувати Україну на міжнародній арені та спробувати виправдати окупацію частини території нашої держави.

Вказано, що співробітники СБУ поетапно задокументували злочини Шевцова і встановили коло осіб, залучених ним до протиправної діяльності. Зрештою, слідчі Служби безпеки повідомили російському агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Санкція передбачає покарання у виді 15 років або довічного позбавлення волі з конфіскацію майна.

Правоохоронці зазначають, що тривають комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності.

Нагадаємо, на початку 2016 року Шевцова призначили керувати поліцією Вінниччини, але швидко звільнили (вже у березні 2016 року) після масових протестів у Вінниці. Протести розпочалися після того, як активістам стала відома інформацію про участь Шевцова у параді, влаштованому окупаційною владою Криму.

Тоді журналісти помітили Шевцова в окупованому Севастополі, де він роздавав інтерв’ю російським пропагандистам та крокував на параді з георгіївською стрічкою на грудях – саме таку використовують терористи на Донбасі, ця символіка заборонена в Україні.

Крім того, колишнього очільника Вінницької обласної поліції свого часу вже підозрювали в державній зраді. Пізніше його затримали при спробі втекти з України в Росію через Білорусь. Проте потім в його діях не знайшли складу злочину і справу закрили.

Фото СБУ та з архіву

 

 

 

 

Читайте також: Шевцов, “Уганда” і Вінниця: чому Верховний Суд став на бік екс-керівника поліції Вінниччини

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.