“Корисний стрес для організму”: як вінничани відзначали Водохреще на Вишенському озері. ФОТО

13:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні у Вінниці, в день Водохреща, традиційно частина містян вирішили “випробувати” свій організм зануреннями в крижану воду. Хтось мотивує це християнським святом, а хтось – загартуванням тіла “корисним стресом для організму”.

Крім того, в парку біля Вишенського озера ГО “Центр молодіжних ініціатив “ТОП Молодь”” організували фудкорт у рамках благодійного заходу “Winter Day”, аби всі бажаючи після купання могли випити гарячого чаю чи скуштувати смачних страв. Також в рамках події відбувався збір на ЗСУ.

 

 

 

 

 

Представники ж ДСНС розповіли, що у Вінниці є чотири визначені місця для купань, а загалом в області – 19, на яких чергують рятувальники.

Так, за годину нашого перебуваня, в озеро, під наглядом рятувальників та медиків, пірнули до двох десятків людей, частина з яких приходила “освіжитись” з групою підтримки.

 

 

 

 

Близько половина з опитаних нами людей прийшли до озера з релігійних мотивів, ще близько половини – для загартування, навіть за відсутності освяченої води. Ми ж поділимось з вами фото з сьогоднішнього Водохреща та принагідно нагадаємо про рекомендації влади цього дня в умовах воєнного стану.

Зокрема, як зазначали у Вінницькій ОВА, з метою забезпечення безпеки громадян, на території Вінниччини варто дотримуватися наступних обмежувальних заходів:

– уникнення масового скупчення людей в ході проведення релігійного обряду з освячення води;

– заборонено проводити будь-які святкові гуляння під час купання у водоймах;

– пірнання у крижану воду здійснювати у встановлених місцях, впродовж світлої пори доби;

– дотримуватися вимог безпеки під час сигналів “Повітряна тривога” з використанням захисних споруд та укриттів;

– не проводити будь-яких заходів, у тому числі богослужінь, якщо у місцях їх проведення відсутні укриття.

Крім того, представники Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА зазначали, що купання у холодній воді може бути корисним лише у випадку, якщо загартовуватися регулярно. Одноразове пірнання без підготовки може стати причиною проблем зі здоров’ям.

За словами ж представників духовенства, традиція занурення у крижану воду на Водохреща є лише народним віруванням та не має жодного стосунку до духовного очищення.

Як зазначали в ДСНС, на традиційних для Водохреща локаціях чергуватимуть рятувальники та правоохоронці задля уникнення травмування чи інших небезпечних ситуацій.

Освятити воду в храмах Вінницької області можна протягом усього дня 19 січня.

Нагадаємо, що в 2020 році в одній з публікацій Православна церква України назвала міфом те, що обмивання в ополонці на Водохреща нібито призводить до духовного очищення і “звільняє” від гріхів. Там зазначають, що жодного церковного припису для звершення такого дійства немає і, як твердять дослідники, в українського народу воно не мало поширення.

Водночас у ПЦУ додавали, що Церква не забороняє пірнати у зимову воду, це право і вибір для кожного. Головне – не перетворювати таке купання на якийсь магічний ритуал, привід до пияцтва, гордості чи осудження ближнього – наприклад, того, хто таки вирішив зануритись в ополонку, аби випробувати своє тіло.

Детальніше про Водохреща і ставлення Церкви до масових  пірнань – ТУТ.

Фото Зорини Гаджук

Читайте також: Без масових заходів: на Вінниччині повідомили формат святкувань Водохреща в умовах воєнного стану

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.