Потримати в руках базуку, протитанкову міну та навіть «лимонку» випала нагода вінницьким дітям у суботу, 13 травня, біля вежі. Так поліція хотіла показати дітям ближче вибухонебезпечні предмети, аби вони могли від них вберегтися.
Звісно, все це були тільки макети, однак поліцейські наголошували – остерігатися треба навіть їх.
- Ми маємо ставитися до цих предметів як до небезпечних, навіть якщо вони такими не є. Ось, наприклад, реактивна протитанкова граната, точніше – тубус від неї. Запам’ятайте – навіть якщо вона порожня, там можуть бути невідпрацьовані вибухові рештки, – каже діткам «дядя поліцейський».
Далі показує малий реактивний вогнемет, або ще базука. Каже – тільки сьогодні з ним можна фотографуватися. Але надалі, побачивши подібні речі, потрібно викликати поліцію і нікому не дозволяти їх чіпати.
- А ось ця маленька граната дуже підступна. Це – ф1, або ще її називають «лимонка». Коли вона розривається, то її осколки розлітаються на 200 метрів. Тому її треба кидати лише з укриття – з окопу, аби самому не постраждати, – говорить вибухотехнік.
Детально розказав і показав також про міни направленої дії, протитанкові гранати, гранати РГД-5 та ОЗМ-72 (небезпечна тим, що вистрибує після активації і вибухає над землею на висоті до півтора метра).
- А ось це – наш колега, ми його називаємо «Едик», – говорить поліцейський про костюм, схожий на скафандр. – Це спеціальний проти вибуховий костюм, який рятує життя саперам. Тканина тут настільки щільна, що захистить від вибуху «лимонки» навіть на відстані одного метра. А ще тут на рукаві є спеціальний пульт – щоб працювати з вибухівкою на відстані. Також нам допомагає металошукач. Із усім цим ви сьогодні можете детально ознайомитися та фотографуватися.
Почувши це, діти кинулися навперебій розбирати «атрибутику».
Навіть дівчатка зацікавилися вибухівкою й охоче фотографувалися із «Едиком» та з протитанковою міною наперевіс.
- Я хотів базуку побачити, – зі знаючим виглядом каже маленький вінничанин Ярослав Щирук. – Я колись біля магазину бачив гранату. Мені дуже подобається виступ поліцейських. Але я більше люблю, як вони на мотоциклах показують як ставати “на козла”.
- Я вважаю, що це дуже потрібно, особливо в наш час. Щоб дитина знала – що таке зброя, вибухівка, аби могла попередити небезпеку, – каже мама Ярослава, пані Ольга Щирук. – В нас тато військовий, тому з цим у нас повна дисципліна.
Після демонстрації вибухівки, посеред площі розпочалися виступи службових собак. Так, вівчарка Гільза продемонструвала цілковиту відданість своєму колезі – всі команди виконувала миттєво, перестрибуючи через плечі кінолога та застрибуючи на руки.
А остання сценка, коли Гільза випрямилася, почувши команду «Струнко», змусила малечу реготати.
- Вже чотири роки їй – я її виростив, виховав, вона в АТО побувала. Це мій друг. Я щасливий, що можу поєднувати улюблену роботу та хобі, – говорить старший інспектор-кінолог поліції Василь Затирка.
Ще трохи порозважавшись із песиками, діти наостанок провели флеш-моб «Дорожній знак» – взяли до рук жовті листки паперу, сформували ромб та гуртом проголосили «Будь уважним!».
Організатори: Вінницька міська рада, КЗ «Центр підліткових клубів за місцем проживання» та Відділ ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції у Вінницькій області.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.