Куди звертатися та як реагувати: що робити вінничанам, якщо не пускають до укриття

16:03
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці, особливо після ракетного удару 14 липня, питання укриттів та доступності їх для населення набуло нової актуальності. Так, на вулицях з’явились вказівники до найближчих укриттів, а на зупинках громадського транспорту – QR-коди з мапою укриттів поблизу (до слова, ознайомитися з нею можна за ЦИМ посиланням).

Крім того, на офіційній туристичній сторінці Вінниці публікували перелік закладів, які можуть слугувати найпростішими укриттями на період “Повітряної тривоги”. Однак, станом на початок листопада досі деякі очільники багатоквартирних будинків міста не бажають впускати до підвальних приміщень будинку мешканців з інших будинків. 

Відтак, ми вирішили поцікавитись в очільника “Муніципальної варти” Вінниці Віталія Чигура, як можна вплинути на таких ОСББ чи відповідальних по будинку, куди звертатися, якщо Вам відмовляють в доступі до укриття без об’єктивної причини, та наскільки це явище поширене у Вінниці – відмовити людини в укритті.

На фото – Віталій Чигур (фото з архіву):

Нагадаємо, в серпні ми писали повторно про стан укриттів та хто за нього відповідальний. Детальніше про це – ТУТ. З попереднім матеріалом від 22 лютого можна ознайомитися також за ЦИМ посиланням.

Читайте також: ДСНС, Вінницька міськрада і міські укриття та сховища: коли відбудуться зміни на краще та як їх прискорити. ФОТО

Читайте також: Вінницькі укриття: стан, алгоритм дій, проблеми та як їх вирішувати. ФОТОРЕПОРТАЖ

Так, за словами Віталія Чигура, на адресу “Муніципальної варти” від початку вересня надійшло кілька десятків звернень через те, що відповідальна особа чи ОСББ не впускають до підвальних приміщень без обґрунтованої причини. В результаті, після спілкування у близько 20 випадках до думки інспекторів (а іноді – і особисто Віталія Михайловича) в цих будинках дослухались і почали впускати до укриттів не лише мешканців цих будинків, а й інших вінничан. Однак, наразі в 10 випадках ОСББ відмовились в наданні доступу до підвальних приміщень. В ще 5 випадках йдеться про приватну власність, і стороннім особам доступ обмежений.

У випадках, коли представникам “Муніципальної варти” не вдається переконати ту чи іншу людину ставитись відповідально та, за можливості, впускати до укриттів усіх, хто цього потребує, до справи залучають вже представників правоохоронних органів: приїздять разом з поліцією або передають матеріали до прокуратури. Далі вже правоохоронці діють в межах чинного законодавства.

Втім, відзначає очільник “Муніципальної варти”, причина відмови може бути об’єктивною, і тоді людині варто шукати інше найближче укриття.

– Ми ж розуміємо, що найпростіші укриття в густонаселених районах теж “не гумові”, і звісно, може бути замало місця. Тоді потрібно шукати, де є найближче укриття. Але якщо ці обґрунтування не є об’єктивними, то рекомендуємо повідомляти інформацію на “Цілодобову варту”, до “Муніципальної варти” або до “Ситуаційного центру”. Ми будемо розбиратися. Тому що ми розуміємо, в який час живемо, і безпека вінничан для нас насамперед актуальна. Ми будемо реагувати на кожен випадок, залучати представників правоохоронних органів. В кожному випадку ми будемо розбиратись в індивідуальному порядку, тому що так не може бути. Це (укриття – авт.) не є приватною якоюсь там власністю, щоб не пускали  всіх громадян. За наявності вільних місць балансоутримувачі або відповідальні особи зобов’язані пускати, – зазначає Віталій Чигур. 

Нагадаємо, звернутись до “Цілодобової варти” можна за номером: 15-60. До “Муніципальної варти”: (0432) 50-89-91; “Ситуаційний центр”: 067 4-102-101. Також звернення до “Муніципальної варти” можна залишити у Viber за номером: (050) 747 65 63. Електронна адреса: [email protected].

Голова “варти” додає: неодноразово були такі випадки, коли йому особисто доводилось разом з правоохоронцями виїжджати на місце і в бесіді відповідальним особам доводити, “що вони неправі”. 

– Чимало таких людей не оцінюють тієї ситуації, яка в нас в державі. Вони думають, що якщо у нас в місті все тихо-спокійно, порівнюючи з іншими обласними центрами, то війни вже немає. Я вже їм більш детально роз’яснюю, що це неправильна позиція, – додає посадовець.

Так, за словами Віталія Чигура, з частиною відповідальних осіб у багатоповерхових будинках вдалося досягнути згоди, і вони почали впускати до своїх укриттів інших людей, не лише мешканців свого будинку. Втім, як повідомлялося вище, з ще десятком ОСББ триває робота.

Ілюстративні фото – з архіву “Вежі”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.