“Країна Героїв”: на каналі “УкрЮтюбПроєкт” вийшов випуск про життя Вінниці під час повномасштабної війни. ВІДЕО

17:46
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Наприкінці серпня відомий український ведучий Євген Синельников завітав до Вінниці, щоб дізнатись, як змінилось місто від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Також у випуску “Країни Героїв” Синельников поспілкувався з підприємцями, художниками, кулінарами й творцями про їхню діяльність під час війни. А також спробував дізнатись, чому у Вінницю їдуть переселенці й чому велика кількість тут залишається.

У понад годинному відео показано, як Синельников з командою оглянули кілька вінницьких локацій, а також поспілкувались з містянами – волонтерами, підприємцями та митцями.

У новому випуску під назвою “Чому сюди їдуть переселенці? І головне – чому залишаються? Вінниця сьогодні” Євген Синельников намагається дізнатись, чи залишається місто досі найкомфортнішим в Україні навіть під час війни, а також як організована робота волонтерів:

– Сьогодні перевіримо, як змінилася Вінниця від початку повномасштабного вторгнення. Чи місто і досі лишається найкомфортнішим в Україні для життя? І перша зупинка – у старих друзів, які організували волонтерський хаб. Тисячі потрібних речей для ЗСУ і внутрішньо переміщених осіб, від рідкого мила до автівок – усе це збирають, фасують, вантажать і керують колективом у 12 людей. Потім заглянемо до вінничан, що з перших днів війни годують усіх вуличною їжею за авторськими рецептами. Поспілкуємося з “Боже, вільною школою”, що відкрила свої двері для всіх переселенців. Одного разу до них завітав навіть табір ромів! А також поговоримо із підприємцями і художниками, кулінарами і творцями. Кожен з них робить свій маленький вклад у наближення перемоги. Морозивом чи графіті, борщем чи культурними заходами. Наостанок Женя Синельников знову влаштував Борщ Баттл! – йдеться в описі до відео.

Волонтерський хаб “Загартовані Серця”

Так, на початку програми Євген завітав до волонтерського хабу “Загартовані Серця”, а вінницький волонтер Олександр Царевський провів невелику екскурсію по хабу та розповів про основні потреби та запити військових.

 

 

 

Зокрема, волонтер розповів, що вони планують відшивати форму для військових, а також готуються до осені – вінницьке підприємство виробляє взуття для військових на передову.

Також везуть харчові продукти у спеціальних холодильниках – консервовані огірки, печений хліб, м’ясні вироби, сало, які вироблять у різних громадах, зокрема, консервовані огірки – з Хмельниччини. Окрім цього, по запиту військових частин хаб відправляє ноутбуки та принтери.

 

 

Щодо інших потреб – автомобілів, за словами волонтерів, вони вже відправили на передову понад 50. Зокрема, наразі хаб відправляє на передову дев’ять автомобілів.

 

Олександр Царевський розповідає, що везуть вантаж на передову передусім колишні військові, адже дорога небезпечна, а вони здатні розпізнати небезпеку та вчасно зреагувати:

– Хлопці, які реально воювали, але в силу тих чи інших поранень вони зараз не можуть тягнути службу в ЗСУ. Але вони знають всі ці нюанси – як заїхати, як під’їхати. Вони відрізняють по звуку, де до них летить, де не до них: вони це все чують, вони це все розуміють. Тобто там не треба пояснювати.

Наразі команда хабу – це 12 людей, частина з яких працює дистанційно, деякі навіть з закордону, а основні рішення приймаються колегіально.

Релоковане кафе, борщ на вишні та інші локації

Також у випуску про Вінницю український ведучий побував в “УЛИЧ alt food – більше ніж фаст-фуд” та поспілкувався з власником закладу Олександром Горчаковим про те, як відкрити заклад під час війни. Ресторатор розповів, як у перші дні війни його команда зорганізувалась та годувала гарячою їжею військових та тероборону.

Також Синельников відвідав, зокрема, простір для дітей “FreeDom: Боже, вільна школа”, центр “ЯМаріуполь. Вінниця”, релоковане кафе з Херсону – “Perfetto” та завітав на кулінарний майстер-клас подільської кухні від Олени Павлової для дітей-ВПО.

 

 

 

Окрім цього, Євген скуштував вінницький “борщ на вишні”, який не містить буряка та вже став легендою.

 

Також український ведучий поспілкувався з директором Департаменту маркетингу міста та туризму ВМР Олександром Вешелені про туристичний хаб; художником з Нової Каховки, який, зокрема, розмальовує авто на передову, Максимом Кільдеровим; вінницьким поетом й культурним менеджером Богданом Куценко.

 

 

 

Відео дивіться за ЦИМ посиланням.

Відео – УкрЮтюбПроєкт

Читайте також: “Вінниця – не фонтан?”: на каналі “УкрЮтюбПроєкт” вийшов випуск про крафтових виробників міста. ВІДЕО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.