На початку лютого піаніно ХІХ століття та килим з музею Леонтовича, що на Вінниччині, відправили на реставрацію до Києва. Після повномасштабного російського вторгнення виконання грантового проєкту опинилося під загрозою. Однак наразі працівники установи повернулися до майстерень і продовжили роботу, тому реставрацію планують виконати вчасно.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Вінницького обласного краєзнавчого музею, опублікувавши відповідне відео.
В сюжеті зазначається, що минулого року Вінницький обласний краєзнавчий музей отримав грант від Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (Фонд AFCP) з проєктом реставрації піаніно та килима видатного композитора. На початку цього року килим та піаніно родини Леонтовичів були передані до Національного науково-дослідного реставраційного центру України для проведення консерваційно-реставраційних робіт.
З початком повномасштабної війни роботу реставраційного центру призупинили. Відтак виконання грантового проєкту з реставрації опинилось під загрозою. Однак щойно з’явилась можливість, працівники установи повернулися до майстерень і продовжили роботу, щоб вчасно виконати реставрацію. Наразі проведене детальне обстеження музичного інструменту та видалені пило брудові нашарування.
Як розповідає завідувач відділу Національного науково-дослідного реставраційного центру України Олександр Закусило, були відібрані, зокрема проби на стійкість лакової поверхні та проведені детальні обстеження музичного інструменту. Також був зроблений частковий демонтаж, планується також укріплення предмета, тому були замовлені необхідні матеріали для цього.
Окрім цього, надскладною є робота по відновленню килима родини Леонтовичів, оскільки за словами завідувачки відділу реставрації творів з тканин та шкіри Тетяни Мінжуліни, пам’ятка великого розміру. Також складність полягає й в поєднанні матеріалів.
Як розповідає Тетяна Мінжуліна, вже був проведений ряд досліджень на визначення матеріалу ниток, виду та стійкості барвників, в залежності від чого й складається подальша робота над очищенням деталей предмета. Наразі вже почались роботи очищення килима, надалі основна робота – це звільнити нитки від жорстких реставрацій, однак щоб навантаження на автентичні нитки було якнайменше.
Фото та відео – з фейсбук-сторінки Вінницького обласного краєзнавчого музею
Дякуємо!
Тепер редактори знають.