Цього року в Україні буде проведений Національний мультипредметний тест (НМТ) для здобуття вищої освіти, який є спрощеною версією Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Для вступу на магістратуру для окремих спеціальностей також запроваджуватимуться магістерський комплексний тест (МКТ) та магістерський тест навчальної компетентності (МТНК).
Деталі цьогорічної вступної кампанії опублікували на Telegram-каналі Першої леді Олени Зеленської та повідомляє видання “Українська правда”.
Що таке “Національний мультипредметний тест”
Національний мультипредметний тест (НМТ) – це спрощена версія ЗНО, комплексний тест за 3 оцінками, які оголошуються одразу після його закінчення. Він проводитиметься офлайн і міститиме 60 завдань, які вступники мають виконати за 80 хвилин.
Випускники складатимуть НМТ з трьох предметів: української мови (без літератури), математики та історії України.
Як пояснював під час брифінгу очільник МОН Сергій Шкарлет, українська мова, математика, історія України – це предмети, які вивчають всі у приблизно однакових умовах. Українська мова та математика – це обов’язкові предмети Державної підсумкової атестації з високою прогностичною валідністю. Історія України – принципово важлива під час війни.
За повідомленням “Української правди”, Національний мультипредметний тест (НМТ) майбутні вступники попередньо складатимуть у липні. Про це у коментарі “УП. Життя” повідомив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
Також голова профільного комітету парламенту запевнив, що тестування відтерміновувати не будуть, якщо ситуація на фронті не погіршиться.
Демонстраційний варіант НМТ має з’явитися у червні.
Як раніше повідомляли в “УП”, парламентарі наголошують, що ЗНО спростили лише на рік. Також цьогоріч випускники шкіл звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).
Правила вступу
За опублікованою інформацією на каналі Олени Зеленської, для вступу на бакалаврат потрібні результати НМТ + мотиваційний лист + заява. Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через Інтернет.
Для вступу в коледж та ЗВО для деяких спеціальностей буде проведений творчий конкурс.
Для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра передбачається проведення спрощених аналогів ЄВІ, ЄФВВ – магістерського комплексного тесту (МКТ) для спеціальностей “Право”, “Міжнародне право” та магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей, які будуть проводитись подібно до НМТ.
Для інших спеціальностей вступ відбуватиметься за результатами фахового іспиту в закладі освіти.
Ілюстративне фото – life.pravda.com.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.