На одному з блокпостів області поранили дідуся з онуками: ситуація у Вінниці та регіоні на п’ятий день війни. ВІДЕО

21:15
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

Напереродні, 27 лютого, у Вінницькій області на одному з облаштованих блокпостів були поранені чоловік похилого віку та його онуки. З пораненнями потерпілі потрапили до Тульчинської лікарні. Відомо, що вогонь відкрили чергові на блокпості.

Про це йшлося під час сьогоднішнього брифінгу голови Вінницької військової адміністрації та ОДА Сергія Борзова, голови міської ради Сергія Моргунова, голови облради Вячеслава Соколового та очільника ГУНП у Вінницькій області Івана Іщенка.

 

Так, про поранення цивільних повідомив Сергій Борзов. Він зазначив, що це не перший випадок, але найбільш кричущий у Вінницькій області.

Я вас дуже прошу бути більш спокійними, тому що в нас всі люди напружені. Особливо, всі у Вінницькій області, хто має зброю. Тому що напередодні ввечері після нашого брифінгу відбулась жахлива подія. Було обстріляно автомобіль, в якому їхав дідусь зі своїми внуками. Діти з вогнепальними пораненнями перебувають в Тульчинській лікарні. Всі живі, АЛЕ: всі, хто на блокпостах, хочу сказати, що має бути дисципліна. Тому що війна до Вінниці не дійшла, а в нас вже є постріли в своїх громадян. Прошу бути дуже уважними. Це не поодинокий випадок, я просто назвав найбільш кричущий випадок, який трапився на території Вінницької області, – підкреслює Сергій Борзов. 

Коментуючи ситуацію на блокпості, очільник обласної поліції Іван Іщенко зазначив, що, згідно із законодавством України, під час воєнного стану, на блокпостах несуть службу правоохоронці: поліцейські, військовослужбовці Національної гвардії України, Служби безпеки України та Територіальної оборони (новостворений підрозділ). Громадське населення не залучають, щоб не спричинити хаос. Іщенко звертається до громадян з проханням створювати громадські формування лише за координації з поліцією та після проходження низки процедур.

Якщо громадяни хочуть нести службу, але вони не вступили в лави Територіальної оборони або не були мобілізовані, вони не повинні створювати свої незрозумілі підрозділи. Тільки спільно з поліцією громадяни можуть нести службу по охороні публічного порядку, створювати громадські формування, яке затверджується територіальною громадою та поліцією. Після цього вони проходять інструктаж, записуються, і тільки спільно зі співробітниками правоохоронних органів несуть службу по охороні публічного порядку, – підкреслив очільник поліції області. 

Так, за словами Івана Іщенка, в місті вже були спроби формування незареєстрованих підрозділів. Очільник одного з них навіть намагався збирати гроші з місцевих мешканців. Детальніше про це читайте за ЦИМ посиланням.

Щодо диверсантів, то наразі правоохоронці спільно з фахівцями Служби безпеки працюють з такими людьми. В поліції обіцяють повідомити деталі, якщо факти підтвердяться.

В нас є напрацювання Служби безпеки України. Ми повідомимо, якщо факти підтвердяться. Слідчі СБУ та поліції працюють з цими людьми. Ще раз нагадую за комендантську годину. Хто буде безпричинно перебувати на вулицях міста або області, відразу розглядатиметься як член ДРГ, – зазначає Іщенко. 

Водночас, за словами Сергія Борзова, в області триває організація медиків для допомоги пораненим. На час комендантської години спеціальних перепусток для медиків не робитимуть, однак на авто просять ставити відповідне маркування та мати з собою посвідчення медичного працівника.

Ми зорганізували медиків, провели інструктаж територіальної оборони, медичної служби. Медики займаються пораненими, яких привозять зі всієї території України. Хотів би зазначити, що медикам для пересування під час комендантської години не треба спеціальної довідки. Достатньо посвідчення медика. В нас 20 тисяч медиків по області, ми не зможемо зробити їм всім перепустки. Якщо є автомобіль, його треба замаркувати як медичний автомобіль. Звичайно, зупинять, перевірять, але медикам потрібно працювати цілодобово, – додав очільник військової адміністрації.

Також Сергій Борзов зазначив, що станом на сьогодні бригада Територіальної оборони Вінницької області повністю сформована. Однак, триває набір до лав 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. 

Є чітка взаємодія між всіма силовими структурами, які об’єднані в один спільний штаб обласної територіальної оборони. Хочу ще зазначити, що бригада Територіальної оборони Вінницької області повністю сформована. А щодо отримання зброї: її можна отримати, якщо записатись до лав Збройних Сил України. Триває набір в 59-у Гайсинську бригаду. Всі охочі можуть отримати зброю і йти воювати. Зброї на Вінниччині поки що вистачає. Однак, менша кількість людей хоче йти до лав ЗСУ, під мобілізацію, – підкреслив Борзов.

Комунальна та гуманітарна ситуація

Наразі, за словами Сергія Борзова, є прохання не йти здавати кров до станції переливання, оскільки резерви заповнені. Однак, можна ставати на донорський резерв.

Як йдеться на сайті КМДА, алгоритм запису до донорського резерву наступний: треба зареєструватися на платформі за ЦИМ посиланням, стати до лав резерву донорів та чекайти на оповіщення, щоб прийти до центру і здати кров. Волонтери платформи працюють в кожній області та відслідковують запаси в режимі реального часу, тож зв’яжуться з донором, як тільки виникне потреба.

За словами ж Сергія Моргунова, комунальні служби працюють стабільно. На сьогодні було лише аварійне вимкнення електроенергії на Тяжилові, яке було виправлено. Також в місті надалі приймають біженців з інших регіонів.

– Прийняли майже 500 біженців. Приїхав автобус саме з Маріуполя, чекаємо дітей з Києва. Лікарні працюють в штатному режимі, всі ліжка готові, які необхідні. Магазини та аптеки працюють, на сьогодні вдосконалюють логістику щодо забезпечення продуктами харчування й медичною продукцією відповідно. Подільська громада отримала вже 10 мільйонів гривень на сьогоднішній день. В мене відбулося кілька розмов з головами наших міст-побратимів, з якими ми проговорили шлях поставок гуманітарної допомоги і захисних нелетальних видів озброєння для тероборони. Це Кельце, Люблін, Лодзь, Тарнув, Паневежис, Цюріх, Бірмінгем тощо. Велика підтримка від інших країн та міст-побратимів, – повідомив Сергій Моргунов. 

За словами Вячеслава Соколового, в облраді було утворено координаційний штаб.

Його завдання – гуманітарне забезпечення військових, переселенців, територіальної оборони, захисні споруди і логістичне забезпечення. Свою діяльність штаб координує з Вінницькою військовою адміністрацією. Наше спільне завдання – узгоджено, злагоджено зробити все, аби був на Вінниччині мир і спокій. І перемога в Україні, – підсумував очільник облради.  

Нагадаємо, також сьогодні стартував набір до добровольчого батальйону територіальної оборони, рішення про формування якого було ухвалено напередодні. До лав добробату запрошують вінничан з навичками володіння зброєю. Деталі – ТУТ.

Відео – з Facebook-сторінки Сергія Моргунова

Читайте також: У Вінниці затримали приїжджого, який створював “батальйон національного спротиву” на Тяжилові

Читайте також: Вінничан з навичками володіння зброєю запрошують в добровольчий батальйон тероборони

Читайте також: Російсько-українська війна (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.