Бюджетний та екологічний: як у селі на Вінниччині проживає сім’я в екобудинку, який вони побудували. ВІДЕО

11:54
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Вже восьмий рік на Вінниччині сімейне подружжя Кушпітів разом зі своїми дітьми проживає у будинку, який вони побудували з природних матеріалів. На створення двоповерхового будинку в 100 квадратних метрів їм знадобилось дві тисячі тюків соломи.

Як розповідається в сюжеті “Суспільного”, Олена та Олександр Кушпіт переїхали у невеличке село Велику Вулигу 11 років тому із Запоріжжя, де проживали у квартирі.

Вони мріяли про власний дім, проте придбати чи будувати його у місті надто дорого. Подружжя займається власним бізнесом – виготовляють декоративні свічки на замовлення. Саме за гроші з прибутку й побудували екохату на Вінниччині.

Їх будинок – з природних матеріалів: каркас дерев’яний, а стіни – із тюків соломи, дах також утеплений соломою. Стеля, підлога, а також частково стіни обшиті деревом. Товщина стін – 50 сантиметрів.

Попри те, що будинок із соломи, за безпеку можна не турбуватись – він вогнестійкий, оскільки при будівництві дерев’яний каркас обробили спеціальним розчином.

 

 

 

Олександр Кушпіт розповідає в сюжеті, що будинок “дихає” та в ньому не буває занадто сухо або волого:

Робиться спочатку каркас будинку, вставляються ці блочки, ці тюки й спресовуються. Потім штукатуриться у два шари глиною, а потім вже фінішна штукатурка вапном.

Також він додає, що оскільки ззовні солом’яні панелі покриті глиною, у випадку займання вогонь самозгасне.

Дизайн будинку розробила дружина Олена, оскільки за освітою вона інженер-будівельник. Жінка розповідає, що сонячні панелі ставити не планують, оскільки це нерентабельно, а дім опалюють твердопаливним котлом, використовуючи відходи лісопереробки:

Дуже дешево опалення нам обходиться. Ми витратили в цьому році на весь опалювальний сезон 2,5 тисячі гривень. І це будинок 100 квадратних метрів. В нас три спальні, дві майстерні, вітальня й кухня.

Також в сюжеті подружжя розповідає, що хоча екодім – це корисно й економно, але він має свої мінуси: за таким будинком треба ретельніше доглядати. Окрім цього, він відносно недовговічний в порівнянні з бетоном чи цеглою:

Після дощів, сильних вітрів, перепадів температури ззовні може десь облущуватись трошки штукатурка, вапно обмивати дощем. Тому раз у два-три роки, в залежності від того, яка була зима чи осінь, потрібно побілити, – розповідає господар.

Зазначено, що попри це, сім’ї в екобудинку дуже комфортно: легше дихається та приємно працювати, а також всім достатньо місця.

Фото та відео – https://suspilne.media/

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.