Піаніно та килим з музею Леонтовича, що на Вінниччині, відправили на реставрацію до Києва. Реставрація, відновлення втрачених елементів та налаштування інструменту буде коштувати грантових 28 тисяч доларів.
Як повідомляє “Суспільне”, раритетні речі відправили до Національного науково-дослідного реставраційного центру України. За словами завідувача відділу реставрації меблів Олександр Закусило піаніно понад сто років і воно в аварійному стані.
– У даному предметі дуже велика дека, досить довгі струни, що характерно для музичних інструментів високого класу виготовлення, високого професійного класу звучання. В основі клавіш застосована дорогоцінна слонова кістка, чорне дерево, африканське, — розповідає Олександр Закусило.
Перед транспортуванням кожну деталь інструменту розібрали, запакували у папір, а потім зібрали назад. Зібраний інструмент знову запаковують у папір та плівку.
Так само пакують і сторічний килим, який також потребує реставрування:
– Нитки основи по полю мають розриви, та окремі висипання. По краях значні розриви, висипання ниток, втрата фрагментів килима, – каже працівниця Вінницького краєзнавчого музею Олена Гордієнко.
Вартість реставраційних робіт – майже 28 тисяч доларів, які виділили в межах гранту від посольства США. Проведуть не лише консервацію, реставрацію, відновлення втрачених елементів, а й налаштування музичного інструмента.
Реставрація триватиме до серпня 2023 року. Після завершення усіх робіт і килим, і піаніно повернуть знову у музей, що в селі Марківка, де й похований композитор Микола Леонтович.
Як ми писали раніше, Вінницький обласний краєзнавчий музей виграв грант посольства США зі збереження культурної спадщини (Фонд AFCP) на реставрацію предметів родини композитора Миколи Леонтовича.
Фото – архів Veжі, Суспільне
Відео – Суспільне
Дякуємо!
Тепер редактори знають.