Надсучасний та надстерильний: у Вінниці відкрили новий корпус лікарні швидкої медичної допомоги. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:33
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Сьогодні, 22 грудня, у Вінниці відкрили новий корпус лікарні швидкої медичної допомоги, що на Київській, 68. Він оснащений новітнім обладнанням, а сам простір продуманий так, аби лікарі не втрачали часу у рятуванні пацієнта. 

Відкриття відбулося близько 14:30 за участі очільників міста, області та держадміністрації. Лікарі показали та розповіли про кожне відділення, яке тут облаштували.

 

 

Відтак, в триповерховому новітньому корпусі пацієнтам можуть, зокрема, проводити діагностику та оперувати. Лікарі кажуть, що завдяки сучасному обладнанню, а також продуманим деталям (включно з покриттям на підлозі, яке не має плінтусів та за яким легше доглядати) пацієнти можуть отримувати швидшу та якісну допомогу.

На першому поверсі розміщене відділення екстреної медичної допомоги на шість ліжок та апарат МРТ.

 

 

На другому поверсі – відділення інтенсивної терапії на вісімнадцять ліжок. На першому та другому поверсі також розміщено по одному ізоляційно-діагностичному боксу.

 

 

 

 

На третьому поверсі облаштовані чотири операційні.

Окрім цього в цокольному поверсі облаштували центральне стерилізаційне відділення, пральню та інші технічні приміщення.

 

 

Лікар-анестезіолог Віктор Мінкін розповів Veжі, що в його роботі найбільш вагомою зміною є поява комп’ютерного томографа. За його словами це необхідне обладнання, завдяки якому можна швидко та точно поставити діагноз пацієнтам. Раніше, каже лікар, їм доводилося користуватися таким обладнанням в інших діагностичних центрах, що не завжди було можливим, або користуватися іншими методами, які забирали набагато більше часу.

– Раніше робили це відстрочено, або заміщали рентгеном з контрастуванням.  Треба було пити контраст, який проходив через шлунок та кишківник через 6-24 годин, тобто лише за добу ми мали хоч якийсь результат. А тут за десять секунд томограф робить 160 знімків, і вважайте за хвилину у нас є більш-менш точний діагноз. Тобто ми виграємо мінімум добу.

Комп’ютерна томографія нам ставить діагноз на 80%. А потім ми вже доповнюємо рентгеном, УЗД, аналізи і так далі. Таке близьке розташування близько з палатою досить зручне.

Багато патологій, які потребують в короткі строки після надходження робити томографію – це коматозні стани, інсульти, черепно-мозкові травми, травми грудної клітки, захворювання органів дихання, черевної порожнини.

Серед іншого обладнання тут є відеогастродуоденоскоп, який за словами лікаря-ендоскопіста Леоніда Клепко, потрібен для виявлення патологій хвороб шлунково-кишкового тракту. Окрім цього також закуплені чотири мобільні комплекси, за допомогою яких зможуть проводити обстеження будь-де в лікарні протягом 5-10 хвилин.Крім ендоскопічного обладнання, тут є апарат для глибокої дезінфекції, що знову ж таки збереже час на стерилізації апаратури, «що важливо в часи появи різних невідомих інфекції».

 

Як розповів завідуючий операційним відділенням Валерій Мазур, така операційна – єдина в Україні. Вона оснащена інформаційною системою, монітором та камерами, які дозволять лікарям з усієї лікарні спостерігати за ходом операції. Уся попередня діагностика пацієнта також буде видна на великому моніторі. Окрім цього, операційні облаштовані спеціальним обладнанням, яке подає очищене повітря в саму кімнату.

 

 

 

 

Головна медична сестра Валентина Мазур розповіла Veжі, що особисто для неї центральне стерилізаційне відділення – є надважливою частиною лікарні, адже тут відбуваються очистка та стерилізація інструментів з усієї лікарні. Це відділення розділене на три частини – червоне, синє та зелене. В першому очищують інструменти та через спеціальний міжкімнатний бокс передають в «синю» частину. Там інструменти доочищують, а в «зеленій» зоні – стерилізують. Аби уникати лишніх доторків, інструменти транспортують на візках, а також тут вони пакуються в спеціальне герметичне пакування.

 

 

 

 

 

Раніше, каже пані Валентина, усі інструменти стерилізувалися у кожному відділенні окремо, і це займало додатковий час у медпрацівників та медпрацівниць. Наразі, каже лікарка, вони можуть втратити цей час на догляд за пацієнтом.

 

– Тут просто все абсолютно нове, – каже головна медична сестра Валентина Мазур. – Найновітніша апаратура європейського зразка. Міняється стиль роботи. Ми вчимося зараз працювати в новому режимі з новим обладнання, ми готуємо кадри. Тут є все, жодна хвилинка дорогоцінного часу не буде втрачатися для надання медичної допомоги.

Для мене найголовніше – це робота центрального стерилізаційного відділення. Тому що все це, що ми бачимо, зупиниться, якщо не буде стерильних інструментів та матеріалів.

Протягом чотирьох років персонал готували до роботи на новому обладнані, зокрема лікарі їздили по обміну до Італії, а також на стажування в “Охматдиті”.

Як зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов, цей об’єкт буде важливим не тільки для міста, але й для жителів усієї області:

– Це дійсно найбільш амбітний проєкт для Вінницької територіально громади в галузі охорони здоров’я. Нас попросили збудувати третій поверх, але ми вирішили будувати корпус. […]

Я пишаюся тим, що ми можемо в галузі охорони здоров’я вийти на новий якісний рівень надання медичної допомоги, особливо для ургентних хворих.[…]

Ми тут поєднали найкращий досвід, в тому числі наших закордонних партнерів: італійців, ізраїльтян, німців. Адже найважливіше – це не тільки обладнання і ремонт, а і фахівці, які будуть надавати медичну допомогу. Наше завдання – надавати якісні медичні послуги не тільки в частині швидкої медичної допомоги, ургентної допомоги, а і в звичайному стаціонарі.

Сергій Моргнуов додав, що в рамках Стратегії 3.0 по пріоритету «Муніципальні інвестиції» на наступний рік планують модернізувати одне із відділень 1-ої лікарні.

– Важливо, що такими можливостями (лікарні), будуть користуватися абсолютно усі жителі Вінниччини, – сказав очільник Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий. – У випадку різних катастрофічних ситуацій, ДТП, та інших ситуацій, люди отримають своєчасну якісну допомогу.

Відео з брифінгу Сергія Моргунова, Вячеслава Соколова та головного лікаря ЛШМД Олександра Фоміна

Відео з відкриття та презентації корпусу

Лікарня запрацює після повної очистки та стерилізації приміщення, швидше за все, вже у наступному році.

Загальна вартість об’єкту – 272,75 млн грн, з яких 146,9 млн грн – коштувало медичне обладнання. Муніципальні інвестиції склали майже 60%  – 161, 15 млн грн(міський бюджет  – 157, 15 млн грн, кошти лікарні ШМД – 4 млн грн), державне фінансування склало 40% – 111,6 млн грн.

Будівництво тривало чотири роки, з 2017 року. Загальн площа нового корпусу, яка фактично є добудовою до лікарні – 3511 квадратних метрів.

Генеральний підрядник – ТОВ “Вінницябуд”.

Генеральний проєктувальник – “ДМ ПРОЕКТ” .

Читайте також: Хірургічний корпус лікарні ШМД у Вінниці можуть відкрити цього року. ВІДЕО

Фото Зорини Гаджук

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.