У Вінницькому національному технічному університеті відбулася всеукраїнська науково-технічна конференція, присвячена актуальним проблемам бойового застосування, експлуатації та ремонту зразків озброєння і військової техніки. На ній розповідали й про бойове застосування рою дронів
В університетському часописі “Імпульс” повідомили, що цю інтернет-конференцію започаткувала кафедра військової підготовки ВНТУ, і вперше така відбулася 16-17 листопада. Участь у ній взяли науковці провідних як військових, так і цивільних закладів вищої освіти, представники науково-дослідних установ різних силових відомств та підприємств-виробників, викладачі, слухачі та студенти.
– Велика увага учасників конференції була надана експлуатації та відновленню озброєння й військової техніки, адже це питання є вкрай актуальним для України, на території якої тривають бойові дії і яка обмежена у фінансових ресурсах, – зазначив професор Андрій Поляков, завідувач кафедри військової підготовки ВНТУ, доктор технічних наук.
Зокрема велику зацікавленість слухачів викликала робота доцентів кафедри менеджменту та безпеки інформаційних систем ВНТУ Анатолія Шияна та Лілії Нікіфорової. Вона була присвячена особливостям бойового застосування рою дронів. Цей виступ проводився англійською мовою та завершував конференцію.
– Доповідачі розповіли про застосування безпілотників роями. Зокрема, докладно проаналізували, яким чином організувати керування дронами, щоб вони не заважали один одному на полі бою, коли їх багато. Також розглянули, як запобігти пошкодженню безпілотних літальних апаратів уламками виведених із ладу БПЛА, що розміщені поряд, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що у ВНТУ відкрили спеціальність “Бойове застосування військових частин і підрозділів безпілотних авіаційних комплексів оперативно-тактичного, оперативного, стратегічного класів”, де навчають бойовому застосуванню безпілотників Перший набір курсантів відбувся улітку цього року. Детальніше про це – ТУТ.
Як підсумував завідувач кафедри військової підготовки ВНТУ, подібні всеукраїнські заходи дають змогу поінформувати наукову спільноту та представників виробництва про дослідження, які проводяться за тематикою озброєння та військової техніки у наукових та навчальних закладах, зокрема, і на військових навчальних підрозділів ЗВО.
– Обізнаність усіх представників у цій сфері може мати практичне впровадження. Успішним кейсом співробітництва є приклад взаємодії факультету машинобудування і транспорту ВНТУ та вінницького підприємства “Форт”, яке спеціалізується на розробці та виробництві вогнепальної зброї. Так, на початку цього року була розроблена програма спільних дій, присвячена підвищенню ефективності зброї, що виготовляє “Форт”, – зазначили у часописі.
Андрій Поляков висловив сподівання, що подібні конференції набудуть періодичного характеру, а розробки науковців стануть в пригоді виробникам озброєння та військової техніки.
Фото – impuls.vntu.edu.ua
Ілюстративне фото – perfil.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.