«Потрібно більше інформаційних кампаній»: як учителька з Вінниччини змінила свою думку та вакцинувалася

12:04
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Оновлено: 26 Листопада 2021, в 15:28

Вакцинація – єдиний спосіб подолати епідемію коронавірусу, яка вже другий рік вирує у світі. Попри це частина людей досі боїться щеплюватися через різні причини – переважно через недостатню обізнаність чи фейкову інформацію про вакцини. 

Вчителька з Вінниччини Аліна Янчук у своєму інтерв’ю “TEXTY.ORG.UA” розповіла, що спочатку й сама боялася вакцинації. Зрештою хвороба, наслідки після неї, а також приклад рідних переконав її щепитися. “Потрібно більше інформаційних кампаній, які будуть розповідати про щеплення та небезпеку коронавірусу”, каже дівчина. 

Як розповіла Аліна “TEXTY.ORG.UA”, у вересні минулого року вона потрапила із запаленням легень до лікарні. Після позитивного результату на коронавірус дівчину госпіталізували до інфекційного відділення.

 

–  Коли я лежала в терапії, об 11 ночі мені подзвонила мама. Я взяла слухавку і почула, як вона говорить: “Не хвилюйся, зараз до тебе прийдуть і заберуть”. У мене був шок, я не могла зрозуміти, що відбувається. Тоді зайшла медсестра і повідомила, що мене переводять в інфекційне відділення. В мене закалатало серце і почалася справжня паніка.

Після того, як мене перевели в інфекційку, на наступний день до мене додому приїхала санстанція й обробила пороги та підлоги квартири. В цей момент мені згадався випадок, коли в Нові Санжари приїхала перша група евакуйованих з Вуханя людей – тоді жителі селища кидалися в них камінням. В мене виник страх, я відчула себе ізольованою від світу і подумала: “Невже до мене теж буде таке ставлення?”. Тож мені морально було дуже важко в цей період.

 

Згодом дівчину виписали з лікарні, але невдовзі Аліна відчула біль в коліні – у неї виявили кісту у кістці. Травматолог пояснив, що таким чином ковід “ударив” в найвразливіше місце організму дівчини. У зв’язку з цим Аліна перенесла дві важкі операції, після чого ще кілька місяців лежала вдома, а потім ходила на милицях. “Лише через кілька місяців я змогла повернутися до нормального життя”, – розповідає Аліна.

Аліна Янчук, фото – “TEXTY.ORG.UA”

Коли вакцина стала доступною для усіх українців, дівчина все ще не поспішалася вакцинуватися. Розповідає, що вважає себе свідомою та медіаграмотною людиною, тож не вірила фейкам, але боялася ефекту, який могла б спричинити вакцинації.

Каже, що про це довго розмовляла з сім’єю, яка була вакцинована.

– У сім’ї ми проводили довгі години за розмовами про щеплення, – каже Аліна. – Одного разу старша сестра сіла поговорити зі мною і сказала: “Я вакцинувалась, наші батьки теж, подивись – з нами все добре. Ми всі отримуємо щеплення в дитячому, підлітковому віці. Це нормально. 

Аліна розповідає, що найбільше боялася знову потрапити в лікарню. Відтак зрештою дівчина наважилася вакцинуватися, хоч і була напружена до останнього з приводу цього.

– Величезну роль зіграла хвороба. Можливо, я б і не вакцинувалась, якби не мала такий важкий перебіг, адже тоді б я не усвідомлювала всіх масштабів проблеми та наслідків, які можуть бути після. Але аж до останнього моменту я дуже боялася вакцини. Навіть під час щеплення мене охоплював величезний страх, але коли мене вакцинували – я навіть незчулася.

Дівчина каже, аби вакцинувалося більше людей варто запровадити ще більше інформаційних кампаній – показувати, як почуваються пацієнти в лікарнях, розповідати про безпечність вакцини.

– Я вважаю, що тисяча гривень навряд зможе переконати людей зробити щеплення. Зараз люди стають більш впевненими у безпечності вакцин, і переконує їх заповнення інформаційних “пробілів” щодо щеплень, а не матеріальна вигода. Тож я думаю, що потрібно більше інформаційних кампаній, які будуть розповідати про щеплення та небезпеку коронавірусу. Це може дуже добре спрацювати у малих територіальних громадах, де люди довіряють одне одному.

Зазначимо, станом на 23 листопада в Україні вакцинувалася майже чверть населення. До прикладу, в сусідній Угорщині відсоток вакцинованих становить 60,34%, в Молдові – 22,85%, Польщі – 53,72%. Загалом станом на сьогодні половина населення світу отримала принаймі одну дозу вакцини від СOVID-19 (ці дані отримані з сайту “Мінфін” з посиланням на  наукове інтернет-видання “Our World in Data”).

Вакцинуватися від коронавірусної інфекції можна в пунктах щеплень Центрів первинної медико-санітарної допомоги: у будні з 09:00 до 19:30, а у вихідні дні з 09.00 до 16.00

Адреси ЦПМСД:

«ЦПМСД №2» (вул. Магістратська, 44). Телефон для довідок 67-53-94; 67-02-24; 67-03-34.

«ЦПМСД №3» (вул. Хмельницьке шосе, 96). Телефон для довідок 46-78-93; 46-02-63.

«ЦПМСД №4» (вул. Замостянська, 18). Телефон для довідок 55-43-77; 096-863-92-09.

«ЦПМСД №5» (вул. Замостянська 49). Телефон для довідок 60-24-49; 067-384-78-08.

«ЦПМСД №1» (вул. Зерова, 13). Телефон для довідок 27-69-97; 097-923-76-72. У вихідні дні за адресою: вул. Москаленка, 42. Телефон для довідок 56-35-18, 097-929-91-02.

Також можна вакцинуватися у робочі та вихідні дні з 09:00 до 12:00 у центрі, що розмістився за адресою: вул. Батозька, 1-В, «Епіцентр», а в суботу і неділю, 28 – 29 серпня, з 10:00 до 14:00 у центрі щеплень на базі Вінницького торгово-економічного інституту КНТІ за адресою вулиця Театральна 21.

З понеділка по п’ятницю з 10:00 до 14:00 імунізуватись вінничани можуть в приміщеннях Міського палацу мистецтв «Зоря» та в Прозорого офісу «Старе місто».

Зазначимо, що усім хто планує отримати вакцину, при собі обов’язково необхідно мати паспорт громадянина України. А вінничанам, які не мають підписаних декларацій з сімейними лікарями, – окрім паспорта необхідно взяти з собою довідку про присвоєння ідентифікаційного коду. Вакцинація безкоштовна.

Підбірку актуальних новин стосовно перебігу карантину та ситуації з коронавірусом на Вінниччині можна знайти ТУТ.

 

Читайте також: Щеплення, фейки, РПЦ: розбір аргументів на користь [не] вакцинуватись (з мемами)

Читайте також: COVID-сертифікати знадобляться і в “жовтій” зоні: МОЗ ініціює зміни до адаптивного карантину

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.