Починаючи з 18 листопада на Вінниччині діють обмеження “червоного рівня” епідемічної небезпеки, у зв’язку з поширенням COVID-19.
Після відповідного рішення Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, рішення також прийняли на позачерговому засіданні обласної комісії ТЕБ та НС щодо епідситуації у Вінницькій області. З текстом протоколу можна ознайомитись за ЦИМ посиланням. Крім цього на сайті ОДА опублікували перелік обмежень.
Забороняється, зокрема:
– робота закладів громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), окрім адресної доставки та замовлень на виніс;
– робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
– робота непродовольчих ринків та магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
– робота закладів освіти, окрім закладів, в яких 100% працівників мають зелені COVID-сертифікати;
– робота закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів;
– проведення масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
– за окремим рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій – здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним та залізничним транспортом у межах відповідних регіонів;
– посадка пасажирів в автомобільний чи залізничний транспорт, який забезпечує сполучення між регіонами;
– робота закладів, що надають послуги з розміщення (хостели, готелі тощо).
Фото – sida-info-service.org
Водночас вимога про закриття закладів не застосовуватиметься, якщо 100% відвідувачів (або учасників), а також працівників (або організаторів у разі масових заходів) мають один із документів:
– зелений COVID-сертифікат чи підтвердження повного курсу вакцинації (дві дози або одна для однодозових вакцин);
– негативний ПЛР-тест (діє 72 години);
– свідоцтво про одужання від COVID-19, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного застосунку Дія (діє 180 днів) — однак згідно з нещодавніми роз’ясненнями МОЗ, ця опція в Дії ще на стадії тестування, тому використовувати її неможливо.
На сайті ГУ НП у Вінницькій області зазначили, що робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на всіх рівнях не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.
Також Іван Заяц, заступник начальника управління превентивної діяльності обласного главку поліції, під час брифінгу пояснив, як відбуваються пасажирські перевезення. З його слів усе залишається, як було – на міжобласному сполученні громадяни повинні мати ковід-сертифікати, а у громадському транспорті на території області пасажири та водій мають бути в масках, і наповненість транспорту – не більше кількості сидячих місць передбаченої техпаспортом.
Ілюстративне фото – Слово і Діло
Дякуємо!
Тепер редактори знають.