Іллінецький кратер на Вінниччині оголошено об’єктом природно-заповідного фонду

20:05
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Геологічна пам’ятка природи “Липовецька астроблема” на Вінниччині оголошена об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення. “Липовецька астроблема”, тобто метеоритний кратер – це одна з найстаріших астроблем Землі віком близько 400 мільйонів років.

Як повідомляє Вінницька обласна рада, протягом трьох місяців управління розвитку територій та інфраструктури облдержадміністрації має внести відповідні зміни у реєстр природно-заповідного фонду, оформити в установленому порядку документацію на новостворений об’єкт.

Як ідеться в повідомленні, мають бути встановлені державні інформаційно-охоронні знаки затвердженого зразка та виготовлений проєкт землеустрою щодо організації і встановлення меж території об’єкта природно-заповідного фонду.

Рішення про оголошення астроблеми об’єктом заповідного фонду ухвалили депутати Вінницької обласної Ради на 12 черговій сесії 24 вересня.

Фото – ОДА

– Оголосити об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення геологічну пам’ятку природи “Липовецька астроблема” орієнтовною площею 20,3 га на території Липовецької міської громади Вінницького району, без вилучення із користування, – значиться у проголосованому рішенні обласної Ради.

За словами заступника голови обласної Ради Ігоря Івасюка, це місце планують використовувати як локацію для мистецьких заходів. Окрім цього завдяки такому рішенню, можна буде організовувати прибирання та догляд цього кратеру.

Півтора року тому між Іллінецькою громадою та Липовецькою райдержадміністрацією був підписаний Меморандум про об’єднання зусиль щодо реалізації спільного туристичного проєкту “Астроблема” – мандруємо до метеорита палеозойської ери”. На меті – розвиток туристичного центру відпочинку на природі на межі двох колишніх районів. Щоб зробити цю місцевість туристично привабливою, планують розбудувати інфраструктуру, інженерні мережі, комунікації, санітарні зони, облаштувати місця для відпочинку та фотозони.

Нагадаємо, минулого року частина редакції “Vежі” відвідала іллінецький кратер, про це ви можете прочитати у нашому матеріалі: Зоряна рана України, авіаційний палац і «золотий» Кобзар: перший день подорожі “Поділля Incognita-2”. ФОТО, ВІДЕО

Метеорит на Поділлі впав ще близько 400 мільйонів років тому – на територію Іллінецької громади. Від цього утворився кратер сім кілометрів в діаметрі, а сам метеорит летів у вигляді фаєрболу – шматка розплавленого металу зі швидкістю 10 км за секунду. Коли він упав на Поділля, потужність вибуху перевищувала загальну потужність усіх світових запасів ядерної зброї. В десять тисяч разів.

Як ми писали раніше, цьогоріч на території Іллінецького кратеру планували влаштувати дводенний фестиваль електронної музики.

 

Читайте також: На Вінниччині планують створити туристичну інфраструктуру біля місця падіння метеориту

Читайте також: Зоряна рана України, авіаційний палац і «золотий» Кобзар: перший день подорожі “Поділля Incognita-2”. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Астротуризм, чисті джерела і збереження ткацтва: на Вінниччині обрали проекти, які отримають 15 мільйонів

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.