У “Клінічному Центрі інфекційних хвороб” завершують облаштування кріогенного газифікатора. Це обладнання, місткістю 10 тонн, дозволить здійснювати безперебійну подачу кисню пацієнтам із коронавірусом.
Як повідомили в сюжеті “Суспільного”, облаштувати освітлення, відеонагляд та паркан — це все, що залишилося зробити для запуску газифікатора. Зазначається, що 10 тонн має вистачити на два тижні при максимальному навантаженні на відділення.
Наразі ж усі пацієнти забезпечені киснем із кисневої станції, дехто користується кисневими концентраторами. А кисень із кріогенного газифікатора пацієнтам почнуть подавати щонайменше за тиждень, коли завершать роботи із встановлення.
– Це буде вже повна самостійність. Ми не будемо очікувати якихось непередбачуваних ситуацій, які траплялись, наприклад, минулих пікових сезонів…
– До речі, самі навіть виробники по супутнику будуть бачити, наповнюваність [газифікатора] киснем, і таким чином вони будуть самостійно планувати приїзд і його заповнення завчасно, – розповів Ігор Матковський, директор Центру.
У сюжеті повідомили, що інфекційне відділення обласного “Клінічного Центру інфекційних хвороб” розраховане на 120 ліжок. Наразі там перебуває 17 пацієнтів: 15 – із підтвердженим діагнозом COVID-19, двоє – з підозрою. Усі вони перебувають на кисневій терапії, а четверо хворих – у відділенні інтенсивної терапії.
Також повідомляється, що за останні два тижні кількість госпіталізацій збільшилася майже удвічі: з 8% до 15%.
– Це не означає, що це критична ситуація. Епідеміологічно ми розуміємо, що йде збільшення кількості пацієнтів із коронавірусом. І збільшується кількість пацієнтів, які інфіковані штамом Дельта, – зазначив Ігор Матковський.
– Пацієнти продовжують займатися самолікуванням і ще дуже довгий час перебувають вдома і не звертаються до лікарів, — каже Ігор Матковський.
Нагадаємо, що у серпні цього року новий кріогенний кисневий газифікатор встановили у медмістечку, що на Хмельницькому шосе. Його цистерна розрахована на зберігання 20 тонн рідкого кисню для чотирьох закладів: першої міської та багатопрофільної лікарні, пологового будинку №1 та кардіоцентру. Детальніше про це – ТУТ.
Фото, відео – Суспільне
Дякуємо!
Тепер редактори знають.