Оновлено: 24 Липня 2021, в 13:46
У Вінниці 24 липня влаштують благодійну барахолку, всі кошти з якої перерахують родині Стасу Любенку – незрячому п’ятирічному хлопчику з ДЦП, який хворіє на епілепсію.
Організаторкою цієї акції є Анастасія Юрчишина, яка створила ініціативу “Philantrop.ist”. Каже, що зі Стасом познайомилася через його маму у Фейсбук, і ця зустріч стала чудовим шансом розповісти всім про хворобу, яка блокує життя – епілепсію. Відтак, з минулого року дівчина веде однойменну сторінку в Інстаграмі, де намагається руйнувати міфи про епілепсію.
Інформацію про те, що у світі близько 50 мільйонів людей живуть з цією хворобою, і що це неврологічний розлад, який не пов’язаний із ментальним здоров’ям, Анастасія “запаковує” у красиві публікації з продажу речей. Одяг, прикраси, книги, взуття та інше на благодійність жертвують небайдужі вінничани, а всі кошти з продажу перераховують на реабілітацію Стасу.
Однак в суботу, 24 липня, з онлайну ця ініціатива перейде в офлайн-формат.
Крім продажу одягу та інших речей (в тому числі й від локальних вінницьких брендів), на благодійній барахолці влаштують ще лекцію з надання першої медичної допомоги. На ній інструктор навчить розпізнавати епілептичні напади, розповість, як правильно діяти у таких випадках, і покаже інші важливі дії, які допоможуть врятувати життя.
А наприкінці вечора для присутніх влаштують невеличку вечірку з музикою і танцями.
– Благодійна барахолка створена, аби розповісти суспільству про епілепсію: про хворобу, яку не сприймають і про яку відверто бояться говорити. Головні цінності заходу – легкість та простота. В першу чергу – у сприйнятті інформації, а також у ставленні до хвороби, – пояснює Анастасія Юрчишина.
Анастасія Юрчишина. Фото – instagram.com/nastiko_velychko
– Усі ми стикались із випадками, коли на вулиці, в громадському трансорті, кафе та ресторанах людям ставало зле. Через низький рівень обізнаності, не завжди знаєш, як допомогти та з якого боку підійти. Тому ми створюємо максимально легку та невимушену атмосферу заходу, де можемо без заборон, міфів поспілкуватись про епілепсію та навчитись надавати першу медичну допомогу, – каже організаторка заходу.
Програма благодійної барахолки
17:30 – Відкриття.
19:30 – Лекція з надання першої медичної допомоги. Зареєструватися на неї потрібно ТУТ.
21:30-23:00 – Танці й насолода суботнім літнім вечором.
В анонсі заходу йдеться, що на присутніх чекатиме легка невимушена музика, одяг, який знаходить нових власників, та локальні вінницькі бренди, про які дізнаються усі.
– Сам захід присвячений соціальній тематиці, тому для мене дуже важливо представити наших вінницьких майстрів, які створюють продукт, не гірше, ніж в інших містах чи країнах. Всі звикли купувати/замовляти у широко відомих брендів, чиє виробництво налагоджене та має великі об’єми. Але я вважаю, що місто має знати своїх героїв! Таким чином ми будемо ще й популяризувати та підвищувати довіру до малого локального бізнесу, – каже організаторка події Анастасія Юрчишина.
Благодійна барахолка з лекцією про епілепсію відбудеться у суботу, 24 липня, на літньому майданчику креативного простору “Артинов” (вул Миколи Оводова, 22). Вхід – вільний (реєстрація лише на лекцію).
Усі отримані кошти з барахолки передадуть родині Стасу, який зараз проходить реабілітацію та дуже потребує підтримки.
Любенко Стас з мамою Альбіною. Фото – instagram.com/albinaliubenko
Про Стаса
Як повідомляли раніше у “ТСН”, Любенко Стас народився передчасно у 2015 році, саме під час бойових дій на Луганщині. Малюк був зовсім крихітним з вагою 650 грамів, і мав цілу купу вад.
– Ми приїхали з сірої зони, де були бої, більшість лікарів виїхало і машина реанімобіля залишилася на території Луганська. До того ж не включився генератор, після чергового попадання в електростанцію. Відсутність життєво важливих фахівців і два місяці ми просто втрачали час, – розповідала кілька років тому мама хлопчика Альбіна Любенко.
Коли ж малюк потрапив на обстеження до столичних фахівців, там почали рятували залишки мозку, зору і здоров’я. Зараз мама хлопчика веде сторінку в Інстаграм, де розповідає про реабілітацію свого сина.
– Тим хто нас не знає. Стас народився 26.09.2015 року, раніше терміну на 27-му тижні. Переніс 9 операцій, три з них на голові. Він отримав важку родову травму – крововилив в мозок 4 ступеню. Асфіксія. Що дуже сильно ускладнило йому життя. І йому в голові встановили шунтову систему для відкачування лікворної рідини в черевну порожнину. Це врятувало життя, але забрало можливість жити повноцінно, – написала Альбіна Любенко.
– Наші діагнози: гідроцефалія (шунтована), накопичується лікворна рідина в голові, мікроцефалія (не розвивається мозок), епілепсія, ретинопатія 4 5 ступінь. (він незрячий), афакія (відсутність кришталиків в оці), аутичний спектр, дисплазія тазостегнових суглобів, підвивих справа, спастика м’язів, ДЦП, затримка розвитку мовлення, – повідомила мама Стаса.
Порядок дій при епілептичному нападі
Графіка надана Анастасією Юрчишиною
Дякуємо!
Тепер редактори знають.