До Вінниччини прибула партія вакцин CoronaVac виробництва Sinovac Biotech. Відсьогодні, 14 квітня, в області розпочинається щеплення громадян цією вакциною.
Дев’ять мобільних медичних бригад Вінниччини вже отримали перші партії доз нової вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech, повідомляє Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА. Загалом до області надійшло 5 600 доз цієї вакцини. З цієї поставки рекомендовано залишити частину на друге щеплення, оскільки наступну дозу вакцини необхідно вколоти через 28 днів після першої.
– Кожен регіон має право на свій алгоритм щодо вакцинації, – розповіла заступниця директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Тетяна Бондаренко. – Ми чітко визначили тих, хто потребує, і тих, хто бажає щеплюватися, тому що вакцинація – це добровільна справа.
За словами чиновниці, Вінницька область готова вакцинувати 50% населення. Наразі в області працюють дев’ять мобільних бригад та 34 пункти щеплення.
– Для нас цей процес новий, тому що ми ніколи не вакцинували вдома. Тому ці мобільні бригади – це ті, хто вже працював з вакциною, хто додатково пройшов навчання. Тридцять хвилин після проведення щеплення бригада буде спостерігати за реакцією особи на щеплення. Мобільні бригади забезпечені повним набором необхідних медичних засобів для надання невідкладної медичної допомоги у випадку розвитку алергічної реакції, – додала Тетяна Бондаренко.
– Мобільна бригада нашого центру провела майже дві тисячі щеплень проти COVID-19 вакциною CoviShield, – розповіла головна медсестра Немирівського міського ЦПМСД Алла Шрамко. – Сьогодні ми отримали 160 доз вакцини, тому що, окрім нашого населеного пункту, мобільна бригада працюватиме й в інших населених пунктах району. Щеплювати будемо маломобільні групи населення: людей, які не можуть пересуватися або покинути свою оселю через вік чи за станом здоров’я. Таких, що бажають отримати щеплення, нині по списку вже 89 осіб.
Зазначають, що для того, аби мати колективний імунітет проти коронавірусної хвороби, необхідно охопити вакцинацією щонайменше половину населення. Протягом першого та другого етапу вакцинальної кампанії, у деяких районах Вінниччини вже вакцинували проти коронавірусу 60-70% медичних працівників.
Вакцина Sinovac Biotech розроблена китайським фармацевтичним підприємством, що спеціалізується на виробництві вакцин проти гепатиту та грипу. Азербайджан, Бразилія, Китай, Чилі, Індонезія та Туреччина дозволили вакцину для екстреного використання для імунізації своїх громадян. Китай дозволив використовувати вакцину виробника Sinovac Biotech для імунізації широкого загалу. За наявними дослідженнями станом на 25 березня 2021 року ефективність вакцини становить 83,5% після щеплення двома дозами. Ця вакцина містить у своєму складі інактивований вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Схоже працюють вакцини проти поліомієліту, грипу. Вакцину Sinovac Biotech водять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів. Наприкінці 2020 року Міністерство охорони здоров’я України підписало контракт на постачання 1,9 млн доз вакцини від коронавірусу виробництва Sinovac Biotech. Перша партія з 215 тис. доз вакцини Sinovac Biotech, придбана за державні кошти, надійшла в Україну 25 березня, – інформація з сайту vaccination.covid19.gov.ua
Фото: Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА
Дякуємо!
Тепер редактори знають.