Обвинувачена у продажу фальсифікованих ліків від раку відмовилась давати покази в суді

18:35
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні, 23 березня, у Вінницькому міському суді відбулось чергове засідання у справі продажу фальсифікованих ліків онкохворим. На засіданні планували допитати обвинувачену Аллу Олійниченко, однак вона відмовилась давати покази.

Про це стало відомо під час засідання за участі обвинуваченої, її захисника Даніїла Іоаніді, прокурора Сопруна та судді Кашпрука.

Суть справи

Нагадаємо, ще восени 2018 року ми писали, що на Вінниччині викрили зловмисників, які постачали у значних обсягах до різних медичних закладів, у тому числі й у Вінницький обласний онкологічний диспансер, не дозволені в Україні та фальсифіковані лікарські засоби.

Як повідомляла прокуратура Вінницької області, тоді за цим фактом відкрили кримінальне провадження. Було відомо, що постачання контрабандних лікарських засобів відбувалося з Туреччини, країн Азії та Російської Федерації на митну територію України.

 

Група зловмисників збувала “товар” за готівкові кошти для лікування онкологічно хворих, зокрема, тим, хто перебуває на лікуванні у Вінницькому обласному онкологічному диспансері.

У межах розслідування 9 листопада, одночасно були проведені обшуки у зазначеному медичному закладі, за місцями роботи та проживання осіб з числа медичного персоналу диспансеру та групи постачальників, які створили та налагодили мережу постачання так званих “ліків”.

Зокрема, як повідомляли на фейсбук-сторінці СБУ, ділки налагодили постачання з країни-агресора великих партій незареєстрованих в Україні медичних препаратів для реалізації онкохворим у Києві, Дніпрі, Харкові, Хмельницькому та Вінниці.

Товар, що надходив міжнародними поштовими відправленнями, «розповсюджувався» за сприяння лікарів регіональних онкологічних диспансерів. Співробітники СБ України встановили, що фальсифіковані ліки для потреб онкохворих також завозились зловмисниками з Туреччини та Індії.

– Перевезення препаратів здійснювалось із грубим порушенням умов зберігання, що призводило до втрати медикаментозного ефекту. За висновком профільних експертів, ввезення та збут в Україні цих лікарських засобів сумнівної якості становив загрозу життю та здоров’ю громадян, – повідомляли в СБУ.

У вінницькій справі (про можливі інші справи в інших містах нам наразі невідомо) лише одна обвинувачена, Алла Олійниченко, якій інкримінують причетність до вищеописаних схем збуту фальсифікованих ліків. Згідно з ч.2 ст. 321-1 (за якою й відбувається обвинувачення) за це, зокрема, передбачено до 10 років позбавлення волі.

Також у справі є три потерпілих (В’ячеслав Місяць, Володимир Петришен та Володимир Бабич), один з яких уже помер, так і не дочекавшись рішення суду.

Судовий розгляд

Станом на 23 березня 2021 року суд розглянув майже всі докази, окрім кількох письмових документів, а саме характеризуючих даних від прокурора та відповіді на запит до компанії “Редитукс” з боку адвоката обвинуваченої. Також сторона захисту клопотала щодо огляду в наступному судовому засіданні ряду речових доказів.

Так, на попередніх засіданнях суд досліджував решту письмових доказів. Серед іншого, прокурор представляв документи, які вказували на те, що препарати неодноразово відправляли поштою, без пристроїв для зберігання конкретної температури.

Олійниченко при описі прокурором огляду одного з відправлень намагалась сказати, що це неправда, однак отримала зауваження від судді. Також докази сторони обвинувачення вказували на те, що дистанційно передавались готівкові грошові кошти – щонайменше понад сотня тисяч гривень та понад 10 тисяч доларів США.

Докази обвинувачення вказували також на те, що деякі препарати були без українського опису, що мало свідчити про те, що ліки були несертифіковані на території України. Разом з тим, на думку адвоката Іоаніді, представлені докази були недостатніми.

Сьогодні на засіданні представлення останніх письмових доказів відклали до наступного судового засідання – 30 березня. Відтак, суддя Кашпрук, для економії процесуального часу змінив порядок дослідження доказів та перейшов до допиту обвинуваченої Олійниченко, нагадавши, що на попередньому засіданні сторони попереджали про такі зміни в порядку та прохання готуватись до допиту.

 

На що адвокат Іоаніді вказав, що вони не готові до допиту. Сама ж Олійниченко, скориставшись порадою адвоката, відмовилась давати покази з посиланням на ст.63 Конституції України.

ч.1 Ст. 63 Конституції України. Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

Відтак, під час судового розгляду в міському суді обвинувачену так і не зможуть допитати – наступне засідання призначили на 30 березня. На ньому, крім дослідження доказів, що залишились, плануються дебати сторін.

Фото автора

Читайте також: Фальсифіковані ліки від раку: у Вінниці розглядають справу продажу медикаментів сумнівної якості онкохворим

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.