На Вінниччині завершили «зимовий перепис» тварин у мисливських угіддях області. Найбільше нарахували сірих куріпок, зайців-русаків та козуль. Також збільшується кількість червонокнижних лісових котів.
Як повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства, облік диких тварин проводять для того, щоб визначити об’єктивні ліміти на добування мисливських тварин у наступному році. Крім того, це допоможе зрозуміти видовий та кількісний склад фауни мисливських угідь кожного держлісгоспу.
Методи проведення обліку диких тварин допускають похибку близько 5%. Водночас отримані результати мають важливе значення та забезпечують раціональне та невиснажливе використання державного мисливського фонду.
Скільки тварин у лісах Вінниччини
У 2021 році зафіксовано 87 оленів європейських, 307 – плямистих оленів, 107 – зубрів європейських, 4 842 козуль. У вольєрному господарстві лісгоспів мешкає 81 лань європейська та 45 муфлонів. Ланей розводять дашівські, бершадські, гайсинські лісівники, а муфлонів – дашівські, бершадські, могилів-подільські лісівники.
Також цього року нарахували 877 кабанів, 5804 – зайців-русаків, 781 лісову куницю та 94 куниць кам’яних. Зареєстрували 479 лісових тхорів, 863 борсуки, 147 видр, 471 білку, 86 бобрів. Додають, що розширюється ареал проживання та збільшується кількість червонокнижного кота лісового – цього року зафіксували 25 тварин.
– У лісових угіддях Крижопільського та Гайсинського лісгоспів зафіксували 215 голів фазана звичайного. Саме ці підприємства не лише розводять у фазанаріях, а й відпускають у природу «царського птаха». Нарахували 6723 особин сірої куріпки в угіддях Тульчинського ЛМГ, – йдеться у повідомленні.
Облік тварин допомагає узагальнити дані про щільність проживання вовків та лисиць. Цього року зафіксували 31 вовка. Продовжує зростати кількість лисів. Цьогоріч нарахували 342 особини.
– Чисельність цих хижаків контролюється згідно з санітарно-ветеринарними нормами й здійснюється постійний моніторинг відповідними працівниками державної лісової охорони та єгерськими службами держпідприємств ВОУЛМГ. Лисиці та вовки є серйозною загрозою для молодняка козуль, зайців та інших диких тварин.
Додають, що періодично надходить інформація про напад вовків на свійських тварин. Лисиці ж небезпечні як переносники сказу. Щільність лисиці останніми роками перевищує норму практично по всій Україні.
Фото: Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства
Дякуємо!
Тепер редактори знають.