В Україні дозволили щеплювати громадських діячів залишками доз вакцини проти COVID-19

10:37
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

В Україні дозволили щеплювати громадських діячів проти COVID-19 залишками доз вакцини. Це зробили для того, щоб популяризувати кампанію з імунізації населення. 

Як повідомили на сайті Вінницької ОДА, 1 березня 2021 року Міністр охорони здоров’я України підписав Наказ №369 –  про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19. Ці зміни й дозволили використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів,  діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот тощо.

Вакцина Covishield/AstraZeneca поставляється в Україну у багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини Covishield/AstraZeneca містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона вакцина має бути використана протягом 6 годин, скільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади. Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. В таких випадках невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

У повідомленні йдеться, що з метою зниження ризиків недовикористання вакцини з вже відкритих флаконів, відповідно до наказу, громадських діячів рекомендовано вакцинувати у випадках, коли під час вакцинальної сесії проти COVID-19:

– зафіксована відмова від вакцинації серед тих людей, які попередньо давали згоду на щеплення;
– виявлено протипоказання до вакцинації у тих, які прийшли на вакцинальну сесію;
– кількість людей, що вакцинуються в день роботи мобільної бригади, недостатня для повного використання (10 доз з одного флакону) всіх відкритих флаконів з вакциною.

Нагадаємо, що вакцинація від COVID-19 розпочалася 24 лютого 2021 року, коли в Україну доставили першу партію індійської вакцини Covishield (виготовлена ​​за ліцензією AstraZeneca)  у кількості 500 тисяч доз. Станом на 1 березня у Вінницькій області нею вакцинували близько 120 медиків (поки що лише у Вінниці), а загалом в Україні вакцинацією охопили понад 3 тисячі осіб.

У МОЗ зазначили, що згідно з Дорожньою картою з проведення вакцинації від COVID-19 в Україні, імунізація відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюватимуть медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, а також мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. На цьому етапі вакцинація здійснюватиметься мобільними бригадами. На другому етапі до них долучаться пункти щеплення.

Повідомляється, що усі щеплення є добровільними й безоплатними. Дізнатися більше про вакцинацію від COVID-19 в Україні можна за ЦИМ посиланням.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: В Україні розпочався запис до списку очікування на вакцинацію проти COVID-19

Читайте також: Головна інфекціоністка Вінниччини пояснила власний коментар про “відмову від вакцинації”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.