Сьогодні, 19 лютого, у Вінницькому міському суді мало відбутися чергове засідання у резонансній справі Анатолія Мальця, який звинувачується у вбивстві власної родини: двох жінок та двох дітей.
Нагадаємо, що справа розглядається у закритому режимі, відтак коли у справі може бути винесений вирок, пресу та будь-кого з не учасників справи, не повідомляють. Водночас попередньо інформація про можливість винесення вироку на кожному наступному засіданні з’явилися ще наприкінці минулого року.
Відтак сьогодні до Вінницького міського суду прийшли понад десяток журналістів, в т.ч. з провідних українських телеканалів. Проте як повідомили в пресслужбі суду, а за тим підтвердив і керівника апарату суду Олександр Цибко, журналістів не лише до судової зали, а й загалом до приміщення суду вирішили не пускати. Нібито згідно з наказом голови суду, яке, втім, журналістам не продемонстрували.
На це журналісти повідомили представникам суду, що згідно з законом карантинні обмеження не можуть бути підставою для недопуску журналістів до приміщення суду. А в діях апарату суду вбачаються ознаки перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.
Крім того увагу керівника апарату суду звернули й на те, що розгляд інших справ відбувається не лише в присутності преси, а туди допускаються навіть вільні слухачі. На це керівник апарату суду зазначив, що “про такі випадки йому не відомо”.
Зазначимо, що буквально вчора наші журналісти вільно потрапили на судове засідання у справі ДТП за участі волонтера Ярослава Пашкевича. Як і на безліч судових засідань з початку запровадження карантину.
Тим часом до суду заходили присяжні, а також потерпілі – родичі вбитих. Поки вони намагались потрапити всередини суду через тисняву, встигли відповісти журналістам, що очікують найжорсткішого покарання обвинуваченому Анатолію Мальцю – довічного ув’язнення.
Поки між журналістами та представниками апарату суду тривав безрезультатний діалог, зявилася інформація, що на судове засідання у справі Мальця була викликана “швидка”. Проте для кого саме – зясувати не вдалось. Так само, як і результат, з яким завершилося сьогоднішнє судове засідання.
Чому ця справа така важлива?
Нагадаємо, що Анатолій Малєц підозрювався в резонансному вбивстві власної сім’ї в районі “Академічний”. Відомо, що спершу чоловік сам повідомив про загибель людей, але згодом саме він став основним підозрюваним у вбивстві матері, жінки та двох дітей.
На фото: Анатолій Малєц (архівне)
Відтак, Мальця судили за першим та другим пунктом частини другої статті 115 ККУ – умисне вбивство кількох людей, зокрема малолітньої дитини (позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі).
Досудове слідство з’ясувало, що сім’я тривалий час конфліктувала, останній такий конфлікт врешті-решт завершився фатально. Як ідеться в ухвалі, чоловік “вирішив вчинити умисне вбивство з метою усунення перешкод у його спільному проживанні з іншою жінкою та їх спільною дитиною”. Також відомо, що чоловік проживав з дружиною навіть після розлучення.
У липні 2019 року за клопотанням адвоката чоловіка, Мальця судили в закритому режимі, відтак дізнатися про рух справи було неможливо. До того ж суд продовжував строки тримання чоловіка під вартою шість разів, також Мальцю двічі призначали судово-психолого-психіатричної експертизу.
31 грудня близько 15 години до поліції від диспетчера швидкої допомоги надійшло повідомлення, що в квартирі у Вінниці виявлено без ознак життя дві жінки та хлопчика. Медиків викликав вінничанин, який повідомив, що знайшов у своїй квартирі мертвими 63-річну матір, 30-річну дружину та 7-річного сина. Лікарі швидкої медичної допомоги підтвердили смерть трьох людей. Також в квартирі перебувала трирічна дівчинка, її з важкими травмами голови госпіталізували. Пізніше з’явилась інформація про те, що лікарям не вдалося врятувати дитину. Травми виявились несумісними з життям і під час надання медичної допомоги дівчинка померла у лікарні. За фактом злочину відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство кількох людей). За це передбачено покарання у вигляді довічного позбавлення волі.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.