Оновлено: 4 Лютого 2021, в 14:46
У Вінниці планують об’єднати фонди та можливості двох обласних бібліотек: дитячої імені Франка та обласної бібліотеки для юнацтва.
Як повідомляє Вінницька обласна рада, заступник голови Вінницької обласної Ради Ігор Івасюк запевнив, що такий єдиний бібліотечний простір “покращить і послуги, які надають бібліотеки, і сприятиме розвитку самих закладів”.
– Ми маємо можливість створити єдину потужну бібліотеку для дітей і юнацтва, теж імені Франка – на вулиці Льва Толстого, – розповів Ігор Івасюк. – Це буде правильно із точки зору надання цих послуг, адже вони зберігаються у центрі міста. Але ці послуги будуть більш якісними. Сьогодні у кожної бібліотеки свої фонди. Є випадки, коли закуповується одна і та ж література, періодика, а було б доречно купувати більший спектр літератури, якщо це буде одна велика бібліотека. Також це можливість проводити більше заходів зі школярами.
В облраді нагадують, що приміщення на вулиці Соборній, де зараз розташована обласна дитяча бібліотека імені Франка, заклад орендує.
Нині бібліотеку планують перевести у приміщення, що перебуває у власності обласної Ради – на вулиці Льва Толстого, де наразі розташована наукова медична бібліотека. Зазначено, що “в такому разі дитяча бібліотека ім.Франка отримає власне приміщення і власну територію”.
Також повідомляється, що неподалік на цій же вулиці розташована обласна юнацька бібліотека. “Тож фактично таке сусідство бібліотек створює єдиний бібліотечний простір для маленьких і юних користувачів, який буде зручним як для відвідувачів, так і для працівників бібліотек” – підкреслили в облраді.
За словами Ігоря Івасюка, біля нового приміщення дитячої бібліотеки на Льва Толстого планують встановити дитячий майданчик, а також зробити спільний благоустрій територій біля обох бібліотек.
Своєю чергою наукову медичну бібліотеку планують об’єднати з обласною науковою бібліотекою ім.Тімірязєва.
– Не зовсім правильна ситуація, коли є дві наукові бібліотеки і фактично розділені фонди. Вважаю, що ми маємо створити потужну медичну філію в рамках бібліотеки ім.Тімірязєва, і таким чином дати можливість усім користувачам цієї філії доступ до величезних наукових фондів, – зазначає Ігор Івасюк.
Як повідомляється на сайті Вінницької обласної ради, “від дитячої та юнацької бібліотек звернулися до Міністерства культури України – в підтримку такого об’єднання”.
ОНОВЛЕНО 03.02: Vежа звернулася до адміністрацій бібліотек, аби перевірити, чи дійсно там надсилали такі звернення на підтримку об’єднання. Однак, як зазначила Тетяна Пісна, директорка Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва, у закладі таке звернення не надсилали.
У Вінницькій обласній бібліотеці для дітей ім. І.Я. Франка коментувати цю інформацію з сайту облради відмовились.
ОНОВЛЕНО 04.02: Як повідомила Vежі Ольга Дернова, вона поспілкувалась із колективом бібліотеки для дітей імені Франка та зазначає, що думки працівників закладу щодо об’єднання розділились, з розумінням “і плюсів злиття, і мінусів”.
Чиновниця зазначила, що в рік на оренду приміщення для цієї бібліотеки витрачають понад 361 тисячу гривень, відтак об’єднання “допоможе зекономити кошти”, які планують натомість витратити, зокрема, на “оновлення технічного ресурсу закладу”.
Дернова зазначила, що у разі об’єднання всі робочі місця та заробітні плати в обох бібліотеках залишаться (загалом буде близько 80 робочих місць). Однак, з її слів, об’єднаний фонд реорганізованого закладу доведеться “почистити”. Так, якщо примірники книг у фонді одного закладу будуть дублювати літературу іншого закладу, “дублікат” передадуть до бібліотек територіальних громад.
Разом з тим, на питання, що станеться з філією обласної бібліотеки для юнацтва (на Гладкова, 3) після реорганізації, чиновниця не змогла надати відповідь.
Щодо інформації про звернення від бібліотек до Мінкульту на підтримку об’єднання, Дернова вказала наступне:
– Ми спілкуємось зі спеціалістом Міністерства, який опрацьовує наше звернення. Це була розмова в телефонному режимі. Нам вказали, що були два звернення на підтримку нашого звернення. Однак назви конкретних закладів нам не вказували – зазначила чиновниця та додала, що не може відповідати за інформацію на сайті обласної ради.
Наразі в облдержадміністрації очікують узгодження процесу реорганізації з Мінкультом.
Нагадаємо, у 2017-му планувалося розширення музею української марки ім. Якова Балабана саме за рахунок приміщення, що здавалося в оренду бібліотеці ім. Франка. Втім така пропозиція викликала обурення громадськості: зокрема активістів, самих бібліотекарів. Врешті бібліотеці термін оренди продовжили.
Фото з архіву
Дякуємо!
Тепер редактори знають.