Вінничанин став призером всеукраїнського проєкту з дослідження цвітіння водойм

12:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницький школяр Андрій Польовий став призером всеукраїнського проєкту під назвою “Учителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні”.

Про це повідомили у пресцентрі Вінницької обласної станції юних натуралістів. Там зазначається, що явище цвітіння води у річці Південний Буг аналізувала група вихованців гуртка “Юні садівники”: Вікторія Березовська, Єлизавета Тюх, Владислав Тюлепін, Артем Саула, Валентина Таранчук і Андрій Польовий.

Оскільки звіт і презентацію готував саме Андрій Польовий – 8-класник школи № 31, саме йому присудили друге місце серед 86 конкурсантів із майже всіх регіонів України.

У повідомленні йдеться, що дослідження вінницьких школярів тривало у три етапи: ранньої весни, влітку і восени.

– Ми обрали три точки для дослідження, що неподалік Вінницької школи №31: спуск по вулиці Гонти, пляж “Хімік” і район “Бригантини”. Там найбільше відпочивають влітку вінничани. Здали проби води до лабораторії фізіології рослин Вінницького педуніверситету та Академії післядипломної освіти. Також самі розглядали водорості в електронні та світлові мікроскопи, – розповів Павло Мигун, керівник гуртка “Юні садівники”.

Юні дослідники визначили, що найбільше водорості цвіли в кінці липня на початку серпня. Повідомляється, що тоді в одному кубічному сантиметрі було до 135 тисяч цих одноклітинних, що набагато перевищує норму.

– Після зміни клімату (посушливих літніх місяців, малосніжних зим) наповненість Південного Бугу водою стала меншою. Водночас зменшується течія, через що водорості краще розмножуються. Зменшується й вміст кисню в річній воді, що загрожує задусі риби і вимиранню зоопланктону у нашій водоймі, – йдеться у повідомленні. 

Також вихованці гуртка “Юні садівники” назвали три основні причини цвітіння водоростей:
1) замуленість ріки Південний Буг,
2) неправильне очищення стічних вод,
3) використання мешканцями миючих засобів, що містять багато фосфору.

Водночас Павло Мигун зазначив, що одну з цих проблем у Вінниці вже вирішують.

– Міська рада почала чистити 14 кілометрів ріки Південний Буг спеціальною технікою. Таким чином збільшується товщина водоймища і швидкість течії. Це позитивно впливає на стан ріки, – розповів  керівник гуртка “Юні садівники”.

Нагадаємо, що У Вінниці в 2020 році розчистили понад кілометр русла Південного Бугу.

Проєкт з дослідження явища цвітіння водойм в Україні організували Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді України, Інститут гідробіології та Інститут ботаніки ім. М. Г.Холодного НАН України.

Фото надані пресцентром Вінницької обласної станції юннатів та з архіву Vежі

Читайте також: П’ять земснарядів та екскаватор-амфібія: як у Вінниці очищають Південний Буг. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.