П’ять днів поспіль на Вінниччині фіксувалися рекорди за кількістю нових виявлених випадків COVID-19. Тільки сьогодні, 2 листопада, вочевидь як завжди після вихідних, показник дещо зменшився, проте все одно склав вражаючі 214 нових випадків.
Загалом лише за останні сім днів сукупна кількість нових виявлених хворих склала 1382 осіб проти 975 за попередні сім днів, таким чином продемонструвавши зростання динаміки майже на 42%.
За даними Вінницької міської ради, сьогодні динаміка виявлення випадків захворювання по місту Вінниці стрімко зростає і складає 1405 на сто тисяч населення, а станом на 1 листопада лише у місті продовжують хворіти 1476 пацієнтів, з них 92% – амбулаторно.
Проте уся Вінницька область включно з містом Вінниця лишаються у “помаранчевій” епідемічній зоні, що зокрема, дозволяє роботу закладів громадського харчування та навчання дітей у школах та садках, хоч і з певними обмеженнями.
– З вересня у Вінниці спостерігається значне зростання захворюваності кожні два тижні. Тобто, якщо з 21.08 по 3.09 було зареєстровано 373 пацієнти, то за останніх два тижні маємо 980 пацієнтів – кількість захворілих зросла майже у 2,7 рази», – каже заступниця директора департаменту охорони здоров’я міської ради Світлана Стефанкова.
Водночас, як повідомляє ВМР, “з початку епідемії у місті побороли недугу 3645 людей, що складає 70,1 %. Цей показник перевищує загальноукраїнський, який складає 40,8 %, і по Вінницькій області – 59,8 %. Показник одужання у місті становить 984,7 людей на сто тисяч населення, по області – 410,9, а по Україні – 386,6. У той же час рівень летальності по Україні і Вінницькій області складає 1,8 %, по Вінниці – 1,5 %.
Також у міській раді зазначають, що “рівень завантаженості ліжок складає 81 %. У МКЛ №3 77 хворих та з підозрою. Завантаженість ліжок – 77 %”.
В Україні від ускладнень померли вже 7374 людей
В той же час за даними РНБО, загальна кількість виявлених за час пандемії випадків коронавірусної хвороби перевищила чотири сотні тисяч – 402 194 випадків. Зараз на COVID-19 хворіють 231 051 житель України. 7 375 осіб померли від ускладнень, а 163 768 осіб одужали.
Вінниччина, на щастя, не перебуває в переліку областей-лідерів сумного рейтингу найбільшої кількості виявлених нових хворих. Так, найбільше за останню добу захворіло мешканців Харківської області (817 нових випадків), Києва (507 нових випадків), Львівщини (464 випадки), Чернівецької області (418 випадків) та сусідньої Житомирщини (398 нових випадків).
Станом на 1 листопада Україна перебувала на 17 місці у світі за кількістю нових випадків коронавірусної хвороби і 9-ю в Європі, а за загальною кількістю виявлених за час пандемії заражень – 21-ю у світі й 8-ю в Європі (за статистикою 31 жовтня).
Call-центр МОЗ
Водночас як повідомляє “Українська правда” з посиланням на міністра МОЗ Степанова, з 2 листопада розпочав роботу всеукраїнський контакт-центр Міністерства охорони здоров’я з протидії коронавірусній хворобі.
Туди можна звернутися із питанням, що стосуються коронавірусної інфекції та організаційних моментів, пов’язаних з лікуванням.
– Відтепер кожен громадянин України, в якого виникають запитання стосовно ковіду, може зателефонувати туди і отримати інформацію. Незалежно від того, де саме на території країни він знаходиться.
Ми зробили достатньо великий кол-центр, зараз там працюватиме 150 операторів Він буде функціонувати цілодобово, – зазначив Степанов.
Лінія для дзвінків буде безкоштовною.
Номер телефону – 0 800 60 20 19.
За словами глави відомства, телефонувати у контакт-центр можна, якщо ви не можете додзвонитися своєму сімейному лікарю, отримати направлення на аналізів чи комп’ютерну томогрфію, або у вас виникло питання з ПЛР-тестуванням.
Крім того, міністр уточнив, яким буде алгоритм дій після дзвінка.
– Зрозуміло, щоб з’ясувати інформацію і надати вам вичерпну відповідь, оператору потрібно буде зв’язатися з відповідним містом та сімейним лікарем. Все це буде фіксуватися та реєструватися в CRM-системі, яка автоматично буде надсилати його на розгляд в регіони. А після отримання відповіді оператор обов’язково повинен вам зателефонувати, – пояснює Степанов.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.