Вчора, 8 жовтня, виконавчий комітет Вінницької міської ради підтримав проект рішення щодо “Програми розвитку фізичної культури та спорту у Вінницькій міській територіальній громаді на 2021-2023 роки”.
Серед іншого програма передбачає облаштування «Алеї спорту», створення лижного спуску, сучасного аквапарку та забудову льодової ковзанки і загалом 12 ключових потреб для оптимізації спортивної інфраструктури міста.
Загалом Програма спрямована на людей різного віку, ветеранів спорту, людей з інвалідністю та організації фізкультурно-спортивної спрямованості. Документом, зокрема, передбачено створення умов для розвитку спорту на території міста.
Йдеться про капітальні та поточні ремонти та реконструкції існуючих спорт-об’єктів та будівництво нових, підготовка та підтримка спортсменів для участі в змаганнях різних рівнів, створення умов для організаційної та фінансової підтримки для залучення до занять спортом осіб з інвалідністю, а також загальне збільшення кількості громадян, які займаються спортом.
Обговорення проекту Програми тривало з серпня по вересень цього року. Далі Програму мають затвердити на черговій сесії міськради (можливе внесення змін).
Серед завдань Програми – військово-патріотичне виховання та підтримка розвитку олімпійського, паралімпійського та дефлімпійського руху, неолімпійських видів спорту.
Пріоритетні види спорту: олімпійські (баскетбол, бокс, боротьба греко-римська, велосипедний спорт, веслувальний слалом, веслування на байдарках і каное, волейбол, легка атлетика, стрільба кульова, футбол, хокей на траві) та неолімпійські (автомобільний спорт, авіамодельний спорт, боротьба самбо, боротьба сумо, радіоспорт, спортивна акробатика, пауерліфтинг, футзал, шахи, шашки, таеквон-до ІТФ).
Що передбачено проектом Програми?
В Програмі зазначено, зокрема, 12 ключових потреб щодо оптимізації спортивної інфраструктури міста: будівництво та реконструкція спорткомплексів (в тому числі – з легких конструкцій), майданчиків зі штучним покриттям з тренажерами на відкритому повітрі, багатофункціональних майданчиків для ігрових видів спорту на території Вінниці та приєднаних територій.
Також йдеться про облаштування спортивних локацій у паркових зонах та забудову льодової ковзанки. Інші пункти – розробка концепції розвитку Центрального міського стадіону як основної спортивної споруди міст, а також будівництво багатофункціонального Палацу спорту (ігрові види спорту, штучна ковзанка, басейн).
Окрім того, серед потреб зазначене облаштування інфраструктури для водних видів спорту вздовж річки Південний Буг, Вишенського озера та інших водних об’єктів (створення та модернізація), створення сучасного аквапарку, облаштування відкритих басейнів для дітей і дорослих поблизу міських водойм.
Решта пунктів: облаштування «Алеї спорту», створення лижного спуску та забудова комплексу для технічних видів спорту (автомобільного, мотоциклетного, авіамодельного).
Програмою передбачено заходи в кількох напрямках:
Зокрема передбачено низку спортивних заходів (наприклад, “Фестивалю спорту” (три заходи за участю 8000 осіб), акції “Обери свій спорт” (500 учасників), проекту “Ти вартий кращого!” (100 осіб)); заходи з розвитку велосипедного руху; спортивні події спільно з підлітковими клубами за місцем проживання (в тому числі – навчання дітей та молоді тому чи іншому виду спорту), товариські зустрічі, майстер-класи, акції, змагання тощо.
Також планується покращувати матеріально-технічну базу спортивних об’єктів, оздоровлення вихованців дитячо-юнацьких шкіл, просвітницьку роботу, допомогу у вирішенні житлових та інших побутових питань кращих спортсменів, впровадження в закладах фізичної культури і спорту енергозберігаючих заходів тощо.
Для людей з інвалідністю передбачено різноманітні акції, спартакіади, допомога в підготовці та участі в заходах усіх рівнів, відзначення спортсменів, адаптація спортивної інфраструктури до потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
До загальноміських спортивних та оздоровчих заходів (в тому числі навчально-тренувальні збори, змагання) протягом дії Програми планують залучити понад 92,5 тисячі осіб.
Також кошти передбачені на забезпечення обладнанням та інвентарем закладів та установ, комунальних підприємств, спортивних баз та спортивних об’єктів комунальної власності ВМОТГ, оновлення спортивних, ігрових майданчиків, благоустрій територій, фінансова підтримка спортивним командам, клубам та організаціям, відзначення спортсменів, призначення стипендій, розвиток спорту ветеранів тощо.
“Реалізація названих проєктів у довгостроковій перспективі допоможе залучити кошти спортивного туризму у розвиток галузі і покращення добробуту вінничан, які задіяні у сфері обслуговування” – йдеться в документі.
Розподіл коштів
На реалізацію Програми потрібно 328 мільйонів 961 тисяча гривень, більша частина з яких (майже 324 мільйони) – з бюджету ВМОТГ (в межах коштів, передбачених на відповідний бюджетний рік). Решта – позабюджетні надходження (750 тисяч) та субвенція обласного бюджету (4,5 мільйона).
Напрями діяльності Програми розвитку фізичної культури та спорту у Вінницькій міській територіальній громаді у 2021-2023 роках:
– Забезпечення належного утримання та фінансування міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл комунальної власності ВМОТГ – фінансування становить 198 мільйонів 750 тисяч грн.
– Забезпечення проведення змагань, заходів, участі спортсменів у змаганнях – 58 мільйонів.
– Забезпечення проведення змагань, заходів, участі спортсменів у змаганнях спортсменів з інвалідністю – 980 тисяч.
– Спортивні заходи для населення для популяризації фізкультури та спорту – 6 мільйонів 700 тисяч
– Фінансова підтримка “Центрального міського стадіону” – 7 мільйонів 600 тисяч
– Видатки та стипендії кращим спортсменам – 1 мільйон 650 тисяч
– Фінансова підтримка командам, клубам та організаціям – 21 мільйон
– Стипендії кращим вихованцям спортивних шкіл – 81 тисяча
– Будівництво споруд, установ та закладів фізичної культури і спорту – 29 мільйонів 700 тисяч
– Забезпечення діяльності централізованої бухгалтерії ВМОТГ – 4 мільйони 500 тисяч.
Про Програму
Також в документі є інформують про стан здоров’я населення Вінниці, а також нагадують про користь фізичної активності. “Згідно з Концепцією інтегрованого розвитку м. Вінниці 2030 на фоні негативного демографічного прогнозу в масштабах України в тому числі через низьку тривалість життя населення місто Вінниця прагне зберегти, збагатити та примножити наявний людський ресурс, адже одним з основних викликів Вінницької міської територіальної громади названо старіння населення”.
Програма пов’язана із Концепцією інтегрованого розвитку-2030 (візія «Комфортне, культурне та соціально відповідальне місто»).
Також в документі наведено інформацію щодо виконання Програми розвитку фізичної культури та спорту у ВМОТГ на 2018-2020 роки. В цій частині йдеться про досягнення міста в галузі фізкультури та спорту, зокрема – організацію різноманітних спортивних заходів, залучення щороку більшої кількості людей до активного способу життя та модернізацію, ремонт чи створення об’єктів для занять спортом.
Також наведено інформацію щодо стану ґендерної рівності в спортивній галузі, поліпшення велоінфраструктури міста та низку іншої аналітичної інформації. Повний текст документу (понад 40 сторінок) можна переглянути за ЦИМ посиланням.
Розробник Програми – Комітет по фізичній культурі і спорту міської ради. Співрозробники: виконавчі органи ВМР, громадські організації, волонтери, центри, спортивні заклади та спортсмени, управління фізичної культури і спорту облдержадміністрації, центри по допомозі людям з інвалідністю тощо.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.