У Вінниці бракує медичних працівників для роботи у «ковідних» бригадах

13:53
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці збільшують кількість бригад, які відбирають зразки біологічного матеріалу для ПЛР-тестування. Водночас для роботи у «ковідних» командах не вистачає медичних працівників.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександра Шиша, у лікарні №3 вже створено п’ять бригад, які відбирають зразки матеріалів для ПЛР-тестів. Щоправда, вже за тиждень стало зрозуміло, що цієї кількості недостатньо, тому у цій лікарні планують створити ще дві бригади, повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

– У МКЛ №1 плануємо розгорнути теж додаткові ліжка, щоб послабити навантаження, – додав Олександр Шиш. – Але нам бракує медичних працівників – насамперед лікарів і медичних сестер – для роботи в «ковідних» командах. Тому вкотре запрошуємо наших колег на співбесіди.

Перелік вакансій у закладах охорони здоров’я Вінниці можна знайти за ЦИМ посиланням.

Загалом у місті завантаженість ліжок у закладах для лікування хворих з COVID-19 протягом п’яти днів складає 56%. Це саме ті пацієнти, у яких підтвердили коронавірус. Якщо рахувати разом  з тими, хто наразі лише має підозру на COVID-19, тоді завантаженість ліжок зростає до 91%. Показник охоплення населення тестуванням ПЛР та ІФА становить 629 тестувань на 100 тисяч населення (переважно за рахунок ІФА). Показник захворюваності на COVID-19 у Вінниці становить 157 випадків на сто тисяч населення за 14 днів.

Основним місцем лікування хворих на COVID-19 є Міська клінічна лікарня №1. Станом на 28 вересня там перебували 172 пацієнти з Вінниці: 49 хворих, 66 з підозрою та 57 – ймовірних випадків (вони мають клінічно виражені симптоми COVID-19, але результати ПЛР-тестування негативні), а також ще 33 пацієнти з районів області.

Олександр Шиш також зазначив, що Міністерство охорони здоров’я минулого тижня визначило критерії для госпіталізації. Зокрема, тепер стаціонарному лікуванню будуть підлягати хворі:

– з підозрою на COVID-19;

– з діагностованою пневмонією;

– з проявами ядухи (утрудненого дихання);

– коли частота дихання за одну хвилину збільшується понад 30;

– коли сатурація при вимірюванні пульсоксиметром менше 93%;

– коли температура тіла вдома не збивається при прийомі жарознижуючих препаратів протягом півтори – двох годин менше 38,0 градусів, а не виключно з подальшим її підвищенням;

– коли хворий належить до групи ризику з розвитку ускладнень, маючи супутню патологію (тяжкий перебіг гіпертонії та цукрового діабету, тяжкої хронічної дихальної та серцево-судинної патології, ниркової недостатності, алергічної хвороби, онкологічних захворювань та інші).

Наразі лікарні не відмовляють пацієнтам з ознаками коронавірусу, яких привозить швидка допомога. Люди перебувають в лікарні три дні, поки немає результатів ПЛР-тесту. Потім цих пацієнтів виписують під спостереження сімейних лікарів. Відповідно до нових правил госпіталізувати будуть людей з вищеперерахованими показниками, – каже Олександр Шиш.

Нагадаємо, що станом на 29 вересня на Вінниччині з початку досліджень підтвердили 6063 випадків інфікування коронавірусом. Протягом останньої доби COVID-19 виявили ще у 89 випадках.

Читайте також: Супергерої за протоколом: як працює вінницька “швидка” під час пандемії COVID-19

Читайте також: “Тримайтеся”: як працюють вінницькі лікарі під час пандемії та що їм бажають у День медика. ВІДЕО

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.