Міцні та неповторні: на Вінниччині на старовинних верстатах створюють чохли для ноутбуків. ФОТО

15:34
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

На Вінниччині в селі Стіна почали створювати чохли для ноутбуків. Цим займають місцеві жительки, які виготовляють тканину на старовинних ткацьких верстатах. Повноцінний чохол дошивають вже у Вінниці.

Як розповів Veжі керівник організації-засновниці “Vereta” Юрій Степанаць, основа для чохлів зроблена майстринями вручну, а вже у Вінниці заготовку зшивають в повноцінний чохол.

Їх створюють в межах проєкту “Vereta”, де також займаються виготовленням килимків. Особливістю цього проєкту є те, що жінки для ткання виробів використовують вживаний одяг та шматочки тканини з вінницькій фабриці «Володарка».

– Вироби надзвичайно міцні, практичні. А ще вони неповторні. Кожен інший виріб відрізняється від попереднього, адже працюючи вручну неможливо докладно повторити те саме поєднання кольорів. Тому можна сказати, що кожна річ, яку ми робимо унікальна і існує єдина у своєму роді, – каже Юрій.

 

 

 

За словами Юрія, команда “Vereta” наразі виготовила кілька чохлів, еко-торбинок та гаманців. Таким чином вони хочуть розширити асортимент, поекспериментувати та зацікавити людей ткацтвом як ремеслом, так і тканими виробами зокрема.

– Якщо людям сподобається, то ми готові їх робити багато, а також робити й інші практичні вироби. Але можу сказати, що перший чохол знайшов свою власницю всього лиш за кілька хвилин після публікації. Тож дуже надіємось, що ці вироби сподобаються людям і будуть їх радувати своєю практичністю і красою багато-багато років.

Водночас виготовлення килимків також продовжується. Юрій додає, що “Vereta” планує співпрацювати з іншими українськими виробниками, “які цінують автентичність, традиції, ручну роботу, але водночас прагнуть надати сучасного вигляду своїм виробам”.

Вартість чохлів починається від 350 гривень, також можна замовити виріб певних розмірів. Деталі та іншу інформацію можна уточнювати в приватних повідомленнях на фейсбук-сторінці проєкту за ЦИМ посиланням.

 

 

Фото –  Veжа та Юрія Степанця

Читайте також: Відродження ремесла бабусь: як на Вінниччині виготовляють доріжки на столітніх верстатах. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Подільський “апсайклінг”: на Вінниччині старий одяг перетворюють у яскраві килимки

Читайте також: “Маленькі Карпати” з каменю і легенд: історія села Стіна. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.