Женя Галич у Вінниці: «Звертайте увагу на важливі речі, і тоді всім нам буде щастя»

11:20
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Багато відвертих розмов, старі та нові композиції, жарти, постійна комунікація з залом, фірмова білизна та прапор України на сцені — саме так відбувся концерт Євгена Галича «Акустика».

Один із перших концертів після перемоги у національному відборі Євробачення гурту O.Torvald відбувся 4-го березня, і саме у Вінниці в обласній філармонії. Хоча це був не звичайний типовий концерт «оторвальдів», а акустичний вечір фронтмена Жені Галича та барабанщика Олександра Солохи.

Галич відразу пожартував, що це така карма, що після перемоги на Євробаченні артисти мають виступати саме у таких залах і що йому тепер  мають дати народного артиста України. Також не оминули жарти і колегу по сцені — барабанщика Олександра.

  • Ми ніколи йому не ставимо мікрофон, бо коли в Сані є мікрофон він не замовкає і ми взагалі не маємо можливості грати концерт.

Після гучного сміху та аплодисментів музиканти зіграли першу композицію. Загалом, за весь вечір лунали і старі композиції гурту, і нові, і ті, які вони давно не грали – “Містер DJ”, “Радіомережі”, “Нас двоє”, “Без тебе”, “Вирвана”, “Наші люди всюди”, “Київ вдень і вночі”, “Мама”, “Ти є”, “За облаками”, “Копи”, “Твой дух – твое оружие”, “Сочі”, “Танець пінгвіна” та інші.

Також Галич майже на початку концерту сказав, що за найцікавіші питання дівчата зможуть отримати фірмову фанівську спідню білизну гурту.

Євробачення, як можливість більше говорити про якісну українську музику

Галич не забув подякувати всі друзям та фанам гурту, які надсилали за них смс та підтримували у соціальних мережах. Розповів, що для них зараз відкривається багато речей, про які вони раніше не знали й не думали.

  • Як представник України на Євробаченні, хочу сказати Вам, що перше, що ми зробимо, якщо виграємо Євробачення — це полагодимо дорогу від Житомира до Вінниці. Бо наступного разу будемо просто на сраці їхати, – сказав Галич, чим викликав схвальну реакцію залу.

Звичайно, самостійно робити дорогу гурт не збирається, але зазначили, що зроблять все для того, щоб на цю проблему звернули увагу.

Євген розповів, що на Євробачення O.Torvald пішли, щоб розширити аудиторію та показати себе більшій кількості українців, але після першого відбору відчули максимальну кількість підтримки і вирішили, що обовязково мають перемогти у відборі. Що, врешті, і трапилось.

Також Галич вдався до відвертостей і роздумів – сказав, люди часто не помічають те, що є в них «під носом» і не цінують своє рідне. 5 хвилин фронтмен говорив впевнено та з відчуттям того, що це справді важливо. Мабуть, то були головні слова цього вечора.

  • Для того, щоб почати цінувати та ставити пісні Андрія Кузьменка на радіостанціях, була потрібна жахлива катастрофа. Для того, щоб визнати, що Джамала найвидатніша співачка нашої країни, потрібна була її перемога на Євробаченні. Для того визнати нашу паралімпійську збірну, потрібно було організувати і відправити їх на Паралімпійські ігри. Але що з ними зараз, після того, як паралімпійські ігри закінчились? Я знаю, що не завжди все так, як подають нам ЗМІ. Для того, щоб побачити наших людей, які підтримували нас 10 років, нам потрібно було виграти національний відбір. Я прекрасно розумію, що це закономірність, що людей, які роблять більш визначні речі, їх помічають швидше, але проблема в тому, що люди не хочуть шукати навколо себе, не хочуть бачити очевидних речей. Інколи нам просто не вистачає часу, щоб побачити цих людей навколо себе, або побачити наскільки швидко росте ваша дитина, або старіють ваші батьки. Я про це говорив не в одному інтервю.

Фронтмен сказав, що саме на таких акустичних концертах він може говорити про важливі речі, адже це не типові для гурту «рок-двіжі». Також він зазначив, що гурт не очікував такої уваги за останні 4-5 днів, але вона їм приємна та важлива.

  • Питання не в тому наскільки багато уваги зараз навколо нас — питання в тому, наскільки ми зможемо, як люди популярні зараз, направити цю увагу на інші гурти, на інші проблеми, які є в нашій країні навколо нас. Я вважаю, що в нас величезний брак спілкування один з одним. Я вірю в те, що людські відносини, погляд очі в очі можуть побороти всі ці речі, які навколо нас будують новини, соціальні мережі і так далі.

Галич також сказав, що наразі є безліч гуртів про які варто говорити, наприклад, «ЕЁ», «Blooms Сorda», «Cepasa», «Bahroma», Mari Cheba, «Фіолет», «Синоптик»

  • Побачте їх, відкрийте їх для себе, для цього не потрібно вигравати Євробачення. Зараз мені деякі поважні люди пропонують фінансову допомогу – мені фінансова допомога не потрібна, ми й так справимось, в нас все буде ок. Краще допомагайте якимось іншим людям. Наприклад, щоб виділити гроші на дорогу Житомир-Вінниця не потрібно аж так багато грошей, потрібно просто звернути на це увагу і зробити. Тому звертайте увагу на важливі речі і вам всім буде щастя, – закликав вінничан Євген.

Ми виступатимемо там, де нас хочуть бачити і для тих, кого хочемо бачити ми

Щодо виступів після відбору на Євробачення, Женя сказав, що вони гратимуть там, де є їхні люди, й там, де їх справді хочуть бачити. Перший такий безкоштовний концерт буде 19 березня в Києві та площі КПІ, як і раніше обіцяв фронтмен.

  • Я завжди дотримуюсь своїх обіцянок, от тільки дівчатам нічого не обіцяю.

На питання із залу, чи цього року Яків (організатор Західфест — ред.) поставить їх знову грати вдень чи вже ввечері, фронтмен пожартував, що вони тепер зроблять так, що у Якова просто не вистачить грошей запросити гурт.

  • Хоча насправді мені не впадло грати і на сонці, і при світлі, і без світла. Просто, інколи після нас грають деякі гурти, яких ми не хочемо бачити після себе. Ми хотіли б грати перед гуртами, які нам приємні. Наприклад, якщо б після нас грав гурт Bahroma, то ми б хотіли залишитися. Так і буде сьогодні ввечері. Ми сьогодні граємо в цьому залі, а Bahroma в пабі і після концерту ми плануємо поїхати послухати їх. Тому всіх також запрошуємо тусуватися до ранку.

Глядачі без комплексів

Галич багато спілкувався з залом, постійно жартував, але в міру і без «міцних» слів, так як напевно майже половину залу складали неповнолітні глядачі та навіть діти, які прийшли з батьками. До речі, ці діти виявились активними глядачами шепотіли Жені щось на вушко та просили зробити фото.

Коли одна із дівчаток виходила на сцену сфотографуватись, Галич сказав:

  • Це просто маленька дівчинка, яка вирішила зі мною сфотографуватися. Мені не потрібна слава Джексона. Просто в останні дні все, що я роблю та говорю, перекручують. Навіть «полтавські журналісти провели розслідування» в дворі, де я ніби жив і опитали сусідів, яких я ніколи навіть не бачив. І там всі вони говорять «що я був хороший хлопчик», а насправді нас вважали наркоманами, бо ми грали в гаражах.

Хтось із глядачів просив підписати прапор, з яким вони подорожують країною, хтось – привітати подругу з днем народження, хтось – просто дарував Євгену портрети.

Фронтмен не відмовляв, спілкувався фотографувався і жартував. Особливо, коли хлопець із залу запитав – що означає назва гурту. У відповідь Галич подарував йому диск із написом www.wikipedia.org.

Загалом із залу було постійно чути «Женя, Женя». Одні питання були простими, інші глобальними. Відчувалось, що більшість глядачів, які прийшли на концерт, знають творчість гурту та стежить за ним в соціальних мережах.

Про кіно, українські саундтреки та квоти

Коли Євгена запитали, чи він планує і надалі зніматись в фільмах (нещодавно вийшла українська стрічка, де Галич зіграв одну з головних ролей, – авт), музикант відповів, що йому подобається зніматись у фільмах, але питання в тому, чи будуть такі фільми, в яких йому б хотілось знятись. Не секрет, що гурт написав саунд-трек до українського серіалу «Київ вдень і вночі», а сам Галич знявся в одній із серій. До того ж, у серіалі звучить лише українська музика.

  • Коли мене питають про українську музику, я завжди говорю, що вона зараз перебуває на підйомі. Але питання в тому, що я не завжди можу “протиснути” український трек на якийсь проект. Щодо меріалу «Київ вдень і вночі» – хвала зіркам і всьому, що є над нами, що саундпродюсери у вирішили взяти українську музику в серіал. Це дуже круто. Коли ми знімали фільм «Правило бою», я відразу говорив, щоб брали всі саундтреки українські — це важливо для нашої музики.

Галич також сказав, що квоти потрібно обов’язково контролювати, адже українська музика, скажімо так, дуже різноманітна.

  • Має бути створений спеціальний орган, програмні директори телеканалів та радіостанцій мають відбирати лише якісну музику. Бо зараз історія така, як я в якомусь інтервю жартома сказав: маю чорний список телеканалів, які нас «пхали», а тепер хочуть, щоб ми були в них на ефірі. Я жартую, насправді таких небагато, через те, що ми намагалися знайти спільну мову.

Під кінець вечора Євген трішки пожартував про амбіції після Євробачення.

  • Я собі думаю про народних артистів для пацанів, про чорну Волгу для себе, і про завод цукерок або асфальтний.

Загалом офіційна частина концерту тривала більше години і глядачі сиділи на своїх місцях, лише інколи вибігали на сцену. Після того, як артистів покликали “на біс”, атмосфера стала більш домашньою. Всі гості перебрались ближче до сцени.

Заспівали разом з гуртом«Не така як всі», «Киев днем и ночью» та «Наші люди всюди», а натовп фанатів ще довго вигукував«Женя, Женя», на що отримав зауваження від працівників філармонії.

Я — чоловік: я не говорю, я роблю

Після виступу ми буквально на три хвилини забігли до артистів в гримерку і встигли поговорити в ексклюзивному міні-інтерв’ю про вінницьку публіку, формати виступів, секрет перемоги на Євробаченні та те, що артисти мають великий вплив на все, що відбувається в країні та на свідомість людей взагалі.

  • Я не ділю публіку по містам, наших людей повсюди достатньо і вони однаково активні, енергійні і адекватні, а це дійсно приємно. Якщо говорити про формат, то я перед кожним виступом налаштовую себе на аудиторію. Якщо сьогодні був акустичний формат, то я прекрасно розумів, що тут не буде драйву. Трішки був здивований наявністю дітей в залі, такою їх кількістю й взагалі тим, коли батьки приходять з дітьми. Це було дуже кумедно, якщо чесно, але приємно. Мені набагато ближче драйвовий формат. Я не можу охарактеризувати себе більш ліричним чи драйвовим – я такий, який я є.

Секрет перемоги в національному відборі Галич охарактеризував назвою однієї зі своїх пісень – #нашілюдивсюди. Фронтмен O.Torvald вважає, що саме така колосальна підтримка людей, котрі люблять їх музику допомогла виграти в конкурсі.

  • Українці починають звикати до нових форматів і вже більш підготовлені до нетипових євробаченських пісень та артистів. Цього року на нацвідборі було багато цікавих та якісних виконавців, таких як «Сальто назад», «Detach», «Kadnay», «AGHIAZMA». Наявність таких гуртів — це вже крок вперед.

Галич також зазначив, що важливо давати дорогу молодим, якісним і цікавим виконавцям. Їх мають підтримувати і ЗМІ, і телебачення, і організатори фестивалів. Також він розповів, що поважає багатьох поп-артистів, адже, маючи вплив на слухачів та достатню популярність, вони можуть робити багато корисних речей, зокрема благодійність.

  • Навіть той самий Олексій Потапенко робить дуже багато корисного. Просто це все не піариться, – говорить лідер гурту O.Torvald .

На питання чи займається він сам благодійністю, відповідає коротко.

  • Я мужик — я не говорю, я роблю.

Після міні-інтервю Галич вийшов до натовпу фанаток, який довго не хотів покидати приміщення філармонії, не зважаючи на зауваження персоналу, і таки дав декілька автографів. І, як вже говорив музикант під час концерту, по завершенню виступу у Вінниці з барабанщиком Олександром вони далі поїхали в паб, де зіграли з київським гуртом “Bahroma”.

Ми в свою чергу бажаємо Євгену вдало представити країну на Євробаченні та використати всі свої можливості наповну. Хтозна, можливо скоро траса Житомир-Вінниця стане європейською.

Організатори концерту: S!VAK. Concert agency.

Фото Нестора Підгурського