Вінницький обласний краєзнавчий музей відкриває інтерактивну виставку “Школа темних віків-2”. Завдяки експозиції, можна буде дізнатися, яким був навчальний процес у минулому: в період від кам’яної доби до перших свідчень існування писемності у середньовіччі.
Як йдеться на фейсбук-сторінці події, до уваги відвідувачів будуть представлені археологічні матеріали з фондової збірки музею: іграшки та мініатюрні вироби трипільської культури ІV–III тис. до н. е., скіфського часу VI–V ст. до н. е, зарубинецької культури ІІ ст. до н. е. – ІІ ст. н. е., слов’ян VІІІ–ХІ ст.
З-поміж унікальних експонатів – перші свідчення існування алфавітного письма на наших теренах: предмети, позначені монограмами та написами, засоби для письма часів середньовіччя.
Особливістю виставки «Школа темних віків» є використання реконструкцій оригінальних археологічних знахідок.
“Завдяки цьому всі бажаючі зможуть пройтися слідами давніх людей та зіштовхнутись з їхніми труднощами, а також дізнатися, як грати в тавлію, пусткати кубаря, писати гусячим пером і чорнилами на папері й бересті, а стилосом (писалом) – по восковій табличці” – йдеться в анонсі виставки.
Загалом виставка має на меті показати на основі археологічних матеріалів, як виглядав навчальний процес у минулому, яке значення він мав на різних історичних етапах. Також відвідувачі музею дізнаються, яким чином відбувалась передача інформації та накопичення досвіду людей, і, зрештою, формування культури.
У музеї додають, що виставку відкриють на прохання відвідувачів: вчителів, дітей та їх батьків.
“Ось і минули перші найважчі тижні початку нового навчального року. Й саме час дізнатися, як навчалися тисячі років тому, коли від уміння здобувати знання залежало виживання не лише окремої людини, а й спільноти загалом” – йдеться в анонсі заходу.
Виставка «Школа темних віків-2» розпочне свою роботу 11 вересня о 12:00 в Академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею (вулиця Соборна, 19). Власне відкриттям виставки стане презентація інтерактивної екскурсії з дотриманням всіх протиепідемічних норм. Вхід у день відкриття – вільний.
Відвідати експозицію можна буде до 15 листопада (з 10:00 до 17:30). Вартість квитків: для дітей – 10 гривень, для студентів – 20 гривень, для дорослих – 30 гривень. Групові екскурсії – 100 гривень (5-6 осіб, кожна з яких також сплачує вартість вхідного квитка).
Як обіцяють в музеї, за попереднім записом на базі виставки «Школи темних віків-2» відбуватимуться захопливі заняття. Реєстрація та довідки за телефоном 068 725 49 57.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.